Son Dakika Haberleri: Kurtdereli Güreşlerinde Altın Kemer Orhan Okulu'nun

Kurtdereli Güreşlerinde Altın Kemer Orhan Okulu'nun

4 ay önce

BALIKESİR'de düzenlenen 37'nci Kurtdereli Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan Orhan Okulu, 3'üncü kez başpehlivan olunca altın kemerin ilk sahibi oldu.

Kurtdereli Güreşlerinde Altın Kemer Orhan Okulu'nun, System.String[]
BALIKESİR'de düzenlenen 37'nci Kurtdereli Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan Orhan Okulu, 3'üncü kez başpehlivan olunca altın kemerin ilk sahibi oldu.

Balıkesir'de 74'ü başpehlivan bin 300'den fazla pehlivanın kıran kırana güreştiği geleneksel Kurtdereli Yağlı Güreşleri'ne  Balıkesir Valisi  Ersin Yazıcı,  AK Parti  Balıkesir  Milletvekili Mahmut Poyrazlı,  Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Kerim Özdemir, AK Partili  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı  Ahmet Edip Uğur,  AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı  Ayşe Kardaş, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek,  Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı  Musa Aydın,  Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği'ne bağlı il ve ilçelerin belediye başkanları,  Balıkesir ilçe belediye başkanları, oda başkanları sivil toplum kuruluşu yöneticileri başta olmak üzere çok sayıda güreş ağası ve binlerce güreşsever katıldı. Orhan Okulu'nun, 3'üncü kez başpehlivan olurken,  Ali Gürbüz, finalde Orhan Okulu'ya yenilince ikinci,  Serhat Balcı da üçüncü oldu. Kurtdere güreşlerinin ağalığını ise  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı  Ahmet Edip Uğur aldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi'nin ata sporu yağlı güreşlere sahip çıkmasından memnun olduğunu söyleyen Vali  Ersin Yazıcı, " Türkiye ve dünyaya,  Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ı ve yağlı güreş sporunu tanıtmak için çaba sarf ediyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. Kıran kırana geçen mücadeleler neticesinde altın kemerin sahibi olan Orhan Okulu'yu tebrik ederim" dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı  Ahmet Edip Uğur, yağlı güreşi dünya markası haline getirmek için gece gündüz çalıştıklarını belirterek,  Orhan Okulu'nun altın kemeri hakettiğini belirtti. Güreşlerin düzenlenmesine öncülük eden Karesi  Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da dereceye giren güreşçileri kutladı, Okulu'nun altın kemeri almayı hak ettiğini vurguladı. Finalde  Ali Gürbüz'ü yendikten sonra kürsüye çıkan Orhan Okulu Kurtdereli Güreşleri'nin  Kırkpınar düzeyinde güreşlerin olduğunu belirtip,  "Üç yıldır bu er meydanında şampiyon olarak altın kemerin ilk sahibi oldum. Kurtdereli'nin altın kemeri ilk defa bana nasip oldu. Çok mutluyum" dedi.

- Balıkesir
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Lüks İçinde Yaşıyorlar! Hakan Şükür'ün Tesettürlü Eşi, ABD'de Başını Açtı Almanya'da Türklerin Yoğun Olduğu Köln Kentine Ermeni Anıtı Dikildi
FETÖ Elebaşı Gülen, Açık Açık Söylemiş: Naim Süleymanoğlu'nu Hiç Sevmem