Kurtuluş Günü Kutlamasında Duygu Seli - Son Dakika

Kurtuluş Günü Kutlamasında Duygu Seli

08.09.2016 14:55
Kurtuluş Günü Kutlamasında Duygu Seli, System.String[]

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü dolayısıyla Kurtuluş Kahramanları Anıtı önünde bir dizi etkinlik düzenledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü dolayısıyla Kurtuluş Kahramanları Anıtı önünde bir dizi etkinlik düzenledi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler Mehteri konseri ile kurtuluş coşkusu bir kat daha artarken, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun kurtuluş günü canlandırması ise duygu dolu anlar yaşattı.

Manisa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü düzenlenen çeşitli etkinlikle kutlandı. Kurtuluş Kahramanları Anıtı önünde düzenlenen programa Manisa Vali Vekili Abdurrahman Koçoğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Birinci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Şefik Güvenç, Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergun Aksoy, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Doçent Doktor Nejdet Bilgi, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi.

Daha sonra ise, Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından, kurtuluş günü canlandırıldı. Bakırlı Mustafa Efe, Gördesli Makbule, Parti Pehlivan gibi milli mücadele kahramanlarının canlandırıldığı oyunda, İstiklal mücadelesi günlerini seyircilere duygu dolu anlar yaşattı.

Şehitlerimiz için dualar edildi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun oyunun ardından Hacı Yahya Camii İmam Hatibi Ahmet Aksoylu tarafından Kur'an-ı Kerim tilavetleri okundu. 75. Yıl Camii İmam Hatibi Halil Arslan tarafından okunan duada ise, eller semaya açılarak şehitlerimizin ruhlarına ithafen dualar edildi.

Protokol duygu dolu anlar yaşadı

Protokol daha sonra Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu'nu ziyaret etti. Ulu Önder Mustafa Kemal önderliğindeki Türk Halkının kurtuluş mücadelesinin üç boyutlu ve sesli savaş canlandırmaları ile anlatıldığı ziyarette, protokol üyeleri duygu dolu anlar yaşadı. - MANİSA

Kurtuluş Günü Kutlamasında Duygu Seli
Kurtuluş Günü Kutlamasında Duygu Seli
Kurtuluş Günü Kutlamasında Duygu Seli
Kurtuluş Günü Kutlamasında Duygu Seli
Kurtuluş Günü Kutlamasında Duygu Seli

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kurtuluş Günü Kutlamasında Duygu Seli - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çin'de 14 bin kişinin karantinaya alınmasına neden olan SARS virüsü Irak'ta da görüldü Bursa Valiliği, "Restoran bakan yardımcısı için açıldı" iddiasını yalanladı Çin'den şok görüntüler! SARS virüsü nedeniyle karantinaya alınmak istenen 14 bin kişi kaçmaya çalıştı Selin Ciğerci'nin arabasında açıklama yapan Melisa Emirbayer: Seren Serengil tarafından oyuna getirildim Kadirli Devlet Hastanesi'nde görev yapan 50 sağlık çalışanının korona testi pozitif çıktı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan günlük vaka sayısına ilişkin çarpıcı sözler Dünya Sağlık Örgütü: 2021'in başında Avrupa'da üçüncü dalgayı bekliyoruz Paşinyan, Karabağ yenilgisi üzerine istifasını isteyen Rusya'ya sert çıktı: Kolaysa gelin Türklerle siz savaşın