Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası - Son Dakika

Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası

02.01.2012 08:30
Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası, System.String[]

Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90.yılı etkinlikleri Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası ile başladı.

Turnuva, Başkan Kadir Kara'nın Hamlesi İle Başladı

210 öğrencinin katıldığı turnuvanın sembolik olarak açılış hamlesini Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara yaptı.

Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi'nde üç kategoride düzenlenen turnuvaya küçüklerde 120, yıldızlarda 50, gençlerde ise 40 öğrenci olmak üzere toplam da 210 yarışmacı katıldı.

Açılış programında konuşan Belediye Başkanı Kadir Kara'ya öğrenciler alkışları ile sevgi gösterisinde bulundular. Kentin kurtuluş etkinliklerine satranç turnuvası ile başlamalarının ayrı bir önemi olduğunu kaydeden Başkan Kara yaşamın her anının aslında bir satranç olduğunu söyledi.

Kara, "Ülkemiz için düşünce geliştirme yeteneğini arttıran bir nesil yetiştirmek zorundayız. Çünkü günümüzde bazı şeyler silahla olmuyor. Günümüzde dünyayı yönetebilmek ve insanlara hizmet edebilmek için en büyük silah düşünen beyinler yetiştirmektir. Bu beyinlerde gençlerimizdir. Bu gün ülkemizi tarihte hiç doğru olmayan düşüncelerle suçlamaya çalışan devletler var. Biz, işte bunlara karşı akıllı düşünen gençlerimizle en güzel cevabı vereceğiz.

Onun için de sembolük anlamda kurtuluş etkinliklerimize satranç turnuvası ile başlamak istedik." dedi.

Belediye Başkanı Kadir Kara konuşmasının ardından iki gün sürecek olan satranç turnuvasının başlangıç hamlesini gerçekleştirdi.

Turnuvada kategorilerinde 1. olan öğrencilere kupa, çeyrek altın ve kitap, dereceye giren ilk 5 öğrenciye ise çeşitli hediyeler verileceği bildirildi.

Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Özlü, yeni korona tedbirlerinin işaretini verdi: Yılbaşında 4 günlük kısıtlaması yapılabilir 16 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunan otobüs şoförüne 8 yıl 6 ay hapis cezası Acun Ilıcalı, Sözcü yazarı Deniz Zeyrek'in MasterChef iddialarına çok sert çıktı: Yalan! Liverpool efsanesinin Başakşehir telaffuzu stüdyodakileri kırdı geçirdi Çocuğuna yeniden kavuşan Cemile hemşire: Koronavirüsün gerekçe gösterilmesi çok şaşırtıcıydı Baba ve 2 oğlu, 10 gün içerisinde koronavirüsten hayatını kaybetti İntihara kalkışan kocasını engellemek isterken ölümüne neden oldu 337 gün sonra ortaya çıkan büyük ikramiye talihlisi neden bu kadar beklediğini anlattı: Tamamen aklımdan çıkmış