Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası - Son Dakika

Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası

02.01.2012 08:30
Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası

Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90.yılı etkinlikleri Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası ile başladı.

Turnuva, Başkan Kadir Kara'nın Hamlesi İle Başladı

210 öğrencinin katıldığı turnuvanın sembolik olarak açılış hamlesini Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara yaptı.

Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi'nde üç kategoride düzenlenen turnuvaya küçüklerde 120, yıldızlarda 50, gençlerde ise 40 öğrenci olmak üzere toplam da 210 yarışmacı katıldı.

Açılış programında konuşan Belediye Başkanı Kadir Kara'ya öğrenciler alkışları ile sevgi gösterisinde bulundular. Kentin kurtuluş etkinliklerine satranç turnuvası ile başlamalarının ayrı bir önemi olduğunu kaydeden Başkan Kara yaşamın her anının aslında bir satranç olduğunu söyledi.

Kara, "Ülkemiz için düşünce geliştirme yeteneğini arttıran bir nesil yetiştirmek zorundayız. Çünkü günümüzde bazı şeyler silahla olmuyor. Günümüzde dünyayı yönetebilmek ve insanlara hizmet edebilmek için en büyük silah düşünen beyinler yetiştirmektir. Bu beyinlerde gençlerimizdir. Bu gün ülkemizi tarihte hiç doğru olmayan düşüncelerle suçlamaya çalışan devletler var. Biz, işte bunlara karşı akıllı düşünen gençlerimizle en güzel cevabı vereceğiz.

Onun için de sembolük anlamda kurtuluş etkinliklerimize satranç turnuvası ile başlamak istedik." dedi.

Belediye Başkanı Kadir Kara konuşmasının ardından iki gün sürecek olan satranç turnuvasının başlangıç hamlesini gerçekleştirdi.

Turnuvada kategorilerinde 1. olan öğrencilere kupa, çeyrek altın ve kitap, dereceye giren ilk 5 öğrenciye ise çeşitli hediyeler verileceği bildirildi.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Osmaniye'de evlerine giremeyen bazı depremzedeler yaylalarda yaşıyor Osmaniye'de evlerine giremeyen bazı depremzedeler yaylalarda yaşıyor Osmaniye'de Yatalak Hasta Annesi İçin Çadır ve Konteyner Bulamayan Şehit Kardeşi: 'Herkes Bizi Kapıdan Döndürdü' Osmaniye'de Yatalak Hasta Annesi İçin Çadır ve Konteyner Bulamayan Şehit Kardeşi: 'Herkes Bizi Kapıdan Döndürdü' Osmaniyeli Mahalle Muhtarı İsa Kama: 'Vatandaşımız Duyarlı ve Oylarını Kullanacaklar' Osmaniyeli Mahalle Muhtarı İsa Kama: 'Vatandaşımız Duyarlı ve Oylarını Kullanacaklar'

Son Dakika Güncel Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası - Son Dakika


Advertisement