Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası - Son Dakika

Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası

02.01.2012 10:39
Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası, System.String[]

Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90.yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Satranç Turnuvası sonuçlandı.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara'nın açılış hamlesini yaptığı turnuva iki gün boyunca yapılan maçların ardından tamamlandı. Üç kategoride 210 öğrencinin katıldığı turnuvada küçüklerde 75.Yıl İlköğretim Okulundan Mehmet Akif Özer birinci, Kadirli Ş. Mehmetçik İlköğretim Okulundan Anıl Adaş ikinci, Mithatpaşa İlköğretim Okulundan Muharrem Özler üçüncü oldu. Yıldızlarda ise Adana ilinden yarışmaya katılan Emir Gökalp birinci, ülkü İlköğretim Okulundan Muhammed Semih Kara ikinci, Kadirli Biltepe İlköğretim Okulundan Görkem Topal üçüncü oldu. Turnuvada gençler kategorisinde Şehit Bnb.Adil Karagöz Anadolu Lisesinden Mail Kaplan birinci, Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ahmet Arda Kestel ikinci, yine Şehit Binbaşı Adil Karagöz Anadolu Lisesinden Yunus Emre Akoluk üçüncü olarak hediye almaya hak kazandı.

Osmaniye Belediyesi tarafından turnuvaya katılan tüm sporculara katılım belgesi ile birlikte 7 Ocak Özel Sayı isimli Osmaniye'nin kurtuluşunu anlatan dergi hediye edildi. Turnuvada dereceye girenlere ödülleri 7 Ocak Kutlama törenlerinde verileceği kaydedildi.

Osmaniye Satranç İl Temsilcisi Bekir Pak, satranç sporuna destek verdiği için Belediye Başkanı Kadir Kara'ya teşekkür etti. Pak, "Her yıl olduğu gibi bu yıl yine belediyemizin organizasyonunda Kurtuluş Kupası turnuvasını yaptık. Her yıl bu turnuvanın çıtası daha da yükseliyor. Kalite her geçen yıl daha da artıyor. Sayın başkanın satranca bakışı her geçen gün daha da arttığını memnuniyetle görüyoruz. Kendisine Osmaniye Satranç İl Temsilciliği adına çok teşekkür ederiz" dedi.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ise, turnuvaya katılan herkesi tebrik etti. Kara, "Satranç sporunun ilimizde daha da gelişmesi için bazı projelerimiz var. Önümüzdeki süre içerisinde bu konuda önemli bir çalışmaya imza atmayı düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

CHP'li Yarkadaş'tan bomba iddia: Berat Albayrak Türkiye Varlık Fonu'ndaki görevinden de istifa etti Maradona'nın cenazesinde skandal görüntü! Sayısız ölüm tehdidi aldılar Bir anlık dalgınlıkla yıllardır biriktirdiği 3 bileziği çöpe attı Uygun fiyata otomobil almak isteyenler dikkat! Bakanlık yeni araçların listesini yayımladı Güne 5,5 lira düşüşle başlayan altının gram fiyatı 453 liradan işlem görüyor Kavga yeniden alevlenecek! Kılıçdaroğlu'ndan Çakıcı'ya çok sert sözler: Beş paralık adam Harry Winks'in 50 metreden attığı gol, UEFA Avrupa Ligi'ne damga vurdu Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşa çağrı yapmıştı! İşte 10 soruda Varlık Barışı sisteminin detayları