Kuruluştun Kurtuluşa Bisiklet Turu Başlıyor - Son Dakika

Kuruluştun Kurtuluşa Bisiklet Turu Başlıyor

07.09.2012 16:09
Kuruluştun Kurtuluşa Bisiklet Turu Başlıyor, System.String[]

Bursa'da turizmle tarih, tarihle kültürü birlikte ele alarak gerçekleştirilen 'Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu' 9 Eylül tarihinde Bilecik'ten start alıyor.

Bursa'da turizmle tarih, tarihle kültürü birlikte ele alarak gerçekleştirilen 'Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu' 9 Eylül tarihinde Bilecik'ten start alıyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve 7 etap halinde gerçekleştirilen tur, 9-15 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Bisiklet turuna geçtiğimiz yıldan daha fazla katılım olduğunu dile getiren Bursa Valisi Şahabettin Harput, "Organizasyonun geçtiğimiz yıl ilk olmasına rağmen iyi bir katılımla gerçekleştirmiş olduk. Bu yıl ise katılım daha yüksek oldu. 150 kişilik bir lisanslı bisikletçi grubu ile kayıtları sınırlayarak ülkemiz için önem verdiğimiz bu turnuvada yine geçen yıl olduğu gibi bu yılda Bisiklet Federasyonu Başkanımız Emin Müftüoğlu ile birlikte Bilecik, Balıkesir ve Çanakkale Valiliklerimizin katkılarıyla 10 Eylül 2012 Pazartesi sabahı Söğüt'ten başlayarak yaklaşık 500 kilometrelik mesafe 7 etapta tamamlanarak en son Cumhuriyetimizin kurulduğu ve şehitlerimizin yattığı Çanakkale'de son bulacak" diye konuştu.

6 etap halinde gerçekleştirilecek turun ilk etabı, Söğüt - Bilecik- Yenişehir - İznik, 2.etabı, İznik - Gemlik - Bursa, 3.etabı, Bursa - Mudanya, 4.etabı, Mudanya - Zeytinbağ - Karacabey, 5.etabı, Karacabey - Kuş Cenneti - Bandırma, 6.etap, Bandırma - Biga, 7.etap ise Biga - Çanakkale olarak belirlendi. - BURSA

Kuruluştun Kurtuluşa Bisiklet Turu Başlıyor
Kuruluştun Kurtuluşa Bisiklet Turu Başlıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kuruluştun Kurtuluşa Bisiklet Turu Başlıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan ve PKK'nın kirli planı ortaya çıktı! Teröristlere Azerbaycan üniforması giydirdiler 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Tehditlere boyun eğmeyen Erdoğan, ABD'ye meydan okudu: Yaptırımın ne ise geç kalma yap Korkutan koronavirüs araştırması: Mutasyon geçirdi ve artık daha tehlikeli Belediye başkanının "torpil" iddialarına MEB'den jet yalanlama: Mesnetsiz Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz