Kurumsal Yayın Trendi Nasıl Başladı? - Son Dakika

Kurumsal Yayın Trendi Nasıl Başladı?

Markaların dijital ekran yayıncılığı serüvenini iDisplay Genel Müdürü Burhan Eker anlattı.

Kurumsal Yayın Trendi Nasıl Başladı?, System.String[]

Türkiye'de on senelik bir geçmişe sahip olan kurumsal tv'nin, firmaların kapalı devre yayıncılık yapmasıyla başladığını, büyük ekran üreticilerinin sektöre girmesiyle geliştirilen çözümlerin zamanla markaları yayıncı konumuna getirdiğini, yeni medya düzeninde artık markaların da bir yeri olduğunu söyledi.

Hızla yaygınlaşan dijital ekran yayıncılığı artık bankalar, havalimanları, hastaneler, okullar gibi toplu kullanım alanlarında dikkat çeker, zengin içeriğiyle takip edilir hale geldi. Markaların müşterilerine ulaşma kanalı olan dijital ekranlar özellikle AVM'lerde kampanya duyurularına katkı sağladı.

Markaların, müşterilerine ve personeline doğrudan ulaşma talebine karşılık doğmuş bir teknoloji olduğunun altını çizerken, kurumsal tv trendinin büyük ekran üreticilerinin de pazara girmesiyle tetiklendiğini ifade etti. Son birkaç yıl içerisinde ekranlara dahili playerın eklenmesi ile kullanım kolaylığının en üst noktaya taşındığını ve çok daha hızlı alıcı bulmaya başladığını dile getirdi.

Görüntüleme teknolojilerinde yeni bir trend kabul edilen dijital ekran yayıncılığını güncel durumunu değerlendiren Eker şunları söyledi:

"Kurumsal tv'ler markalara kendilerini farklı lokasyonlarda eş zamanlı olarak ve çok daha kolay ifade etme olanağı sağlıyor. Bizler bu alanda uçtan uca bir hizmet sunarak, donanım, yazılım, kurulum ve içerik başlıklarında destek sağlıyoruz. Ayrıca; ekranların düzenli olarak takibini yapıyoruz. Markalara ise sadece yayını yönetmek kalıyor. Basılı afişler yerine kullanılan bu dijital ekranlar hem verimlilik hem de kolaylık sağladı."


Son Dakika

Karanlığın Kraliçesi lakaplı ünlü model, üstsüz pozuyla nefes kesti Sibel Can'ın yıllar önce sünnet düğününde dansözlük yaptığı görüntüler ortaya çıktı Ailesi, 1 ay önce hayatını kaybeden Nur Yerlitaş'ın son görüntülerini paylaştı İşte Benim Stilim'in Barbie'si bakın şimdi ne halde! Mehmet Ali Erbil'den duygulandıran sözler: Keşke hiç servetim olmasaydı da sağlığım olsaydı 14 ve 16 yaşındaki kızlarını evlendiren anne, Esra Erol'un canlı yayınında gözaltına alındı Türkiye'ye dönen Acun Ilıcalı'ya Bebek'te sevgi seli Yasmin Erbil, evinde tedavi gören babası Mehmet Ali Erbil'in son görüntüsünü paylaştı Acun Ilıcalı'nın 1 milyon 713 bin TL'lik saati görenleri şaşkına çevirdi Kuaförüm Sensin'de jüri koltuğuna oturan Işıl Reçber'in kazanacağı ücret dudak uçuklattı Yeni yaşını kutlayan Fahriye Evcen'e sevenlerinden hediye yağdı Survivor'da Sercan'ın "Deliliğe vuruyor" sözleri Yasin'i küplere bindirdi Jelene Karleusa'nın Türkiye göndermeli paylaşımına yorum yağdı Sembol oyununu kazanan Elif, Survivor 2020'nin çeyrek finaline kalan ilk yarışmacı oldu Maç sırasında sahaya atlayan YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz ve 3 arkadaşına dava açıldı