Kan donduran vahşet! Ayakları bağlanan sığırı boğazını kesip denize atmışlar - Son Dakika

Kan donduran vahşet! Ayakları bağlanan sığırı boğazını kesip denize atmışlar

10.02.2021 13:39

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde denizde büyükbaş bir hayvan ayakları bağlanmış, kulağı ve boğazı kesilmiş vaziyette bulundu. Hayvanın kime ait olduğu bilinmesin diye kulağına takılan küpenin de yok edildiği öğrenildi.

Kuşadası sahil sitelerinde oturan duyarlı vatandaşlar tarafından denizde yaralı bir Akdeniz Foku'nun olduğu ve müdahale edilmesi gerektiği yönündeki haberinin ardından çevreciler ve yetkililer harekete geçti.

BOĞAZINI KESİP ATMIŞLAR

Yapılan araştırmada, kumsalda hareketsiz duran hayvanın bir Akdeniz foku değil, boğazından kesilerek vahşice öldürülmüş bir sığır olduğu ortaya çıktı. Kime ait olduğu belli olmasın diye küpe bulunan kulağı da kesilen hayvanı inceleyen Kuşadası Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği yetkilileri, hemen Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nden yardım istedi. Kepçelerle kıyıya çıkarılan sığır, sağlık şartlarına uygun olarak üzerine kireç dökülerek gömüldü.

Kuşadası Körfezi'nde vahşet

"DÖRT AYAĞINI DA BAĞLAMIŞLAR"

Yaşanan ilginç olayı değerlendiren Kuşadası EKODOSD Başkan Bahattin Sürücü, "Hastalıktan ölen hayvanların "su götürür mantığıyla" akarsulara atıldığını Büyük Menderes Nehri'ndeki araştırmalarımızdan biliyoruz. Ancak bu hayvanın denizde olması bize çok ilginç geldi. Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nden yardım istedik. Ölen hayvan kepçeyle kıyıya alındığında bir kez daha şaşırdık. Hayvanın bir hastalıktan dolayı suya atılmadığını anladık. Çünkü hayvanın dört ayağı, bu işi bilen kişiler tarafından muntazam bir şekilde bağlandığını ve boğazının kesildiğini gördük. Hayvan besleyenlerle görüştüğümüzde, muhtemelen bu hayvanın çalındığı, kesildiği ve işlem sırasında görüldükleri ya da hayvanı araçla götürürken yolda arama olduğundan dolayı, hayvanın dereye atıldığı şeklinde yorum getirdik.

Kuşadası Körfezi'nde vahşet

"KİME AİT OLDUĞU BİLİNMESİN DİYE KÜPESİYLE BİRLİKTE KULAĞINI DA KESMİŞLER"

Her hayvanın kulağına Tarım Müdürlükleri tarafından kime ait olduğunu gösteren numaralı küpe takılıyor. Ancak bu hayvan kime ait olduğu bilinmesin diye küpesiyle birlikte kulağının kesildiğini gördük. Belki hayvanı çalınmış bir vatandaş müracaat edebilir diye ilgili kurumlara da bilgi verdik. Bu olay diğerlerinden farklı olsa da, sonuçta ölen hayvanlar ne yazık ki akarsulara atılmakta ve bugün olduğu gibi denize kadar ulaştığı da görülmektedir. Ölen hayvanlar bakteri ve mikrop taşımakta bu da halk sağlığını yakından ilgilendirmektedir. Ölen hayvanlar arasında şarbonlu, tüberkülozlu olanlar olabilir. Onun için üzerine kireç dökülüp gömülmesi gerekir" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
500
Kuşadası Belediyesi'nde Ek Zam Sevinci Kuşadası Belediyesi'nde Ek Zam Sevinci Doğu Akdeniz'in yayla tatili rotası Başkonuş'tan geçiyor Doğu Akdeniz'in yayla tatili rotası Başkonuş'tan geçiyor Kuşadası'nda 5.0 büyüklüğünde deprem Kuşadası'nda 5.0 büyüklüğünde deprem
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kan donduran vahşet! Ayakları bağlanan sığırı boğazını kesip denize atmışlar - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement