Kuşadası'nda Kruvaziyer Turizmi - Son Dakika

Kuşadası'nda Kruvaziyer Turizmi

26.11.2012 13:45
Kuşadası'nda Kruvaziyer Turizmi, System.String[]

Kuşadası'na, sezonun son kruvaziyeri ile yaklaşık 3 bin turist giriş yaptı.

Kuşadası'na, sezonun son kruvaziyeri ile yaklaşık 3 bin turist giriş yaptı.

Kuşadası Ege Ports Limanı'na yanaşan "Celebrity Silhouette" isimli kruvaziyer ile çoğunluğunu Amerikalıların oluşturduğu 2 bin 994 turist ilçeye geldi.

İlçe merkezini gezen turistler, Efes Antik Kenti ve Meryemana Evi'ni de ziyaret etti.

Ege Ports Limanı Genel Müdürü Aziz Güngör, 2012 sezonunu başarılı şekilde tamamladıklarını belirterek, bu yıl 650 bin yolcu, 270 bin mürettebat olmak üzere 920 bin turist ağırladıklarını söyledi.

Gemi yolcusu kadar mürettebatın da ekonomik anlamda Kuşadası'na ve ülke ekonomisine katkı sunduğunu vurgulayan Güngör, "Her ne kadar sezonun son gemisini ağırladık diyorsak da aralık ayı içinde sürpriz bekliyoruz. Hedefimiz 12 ay sürecek bir trafiğe hizmet vermek" dedi.

Muhabir: İbrahim Uzun/ Ramazan Ercan

Yayıncı: Levent Harman - AYDIN

Kuşadası'nda Kruvaziyer Turizmi

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kuşadası'nda Kruvaziyer Turizmi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eğlence mekanlarına getirilen gece yarısı yasağı erken saate çekiliyor Son Dakika: Türkiye'de 28 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 77 kişi vefat etti, 2305 yeni vaka tespit edildi Almanya, vaka artışı nedeniyle Türkiye'nin tamamını riskli bölge ilan etti Fransız milletvekili Reitzer'den Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgaline tepki Ali Koç'tan dikkat çeken Gökhan Gönül sözleri: Para için gitti algısı içimi çok acıtmıştı Anketlere göre, seçime 6 gün kala Biden önde, Trump arayı kapatıyor CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı