Son Dakika Haberleri: Kuşadası'nda Yamaç Paraşütü İçin Deneme Uçuşları Başladı

Kuşadası'nda Yamaç Paraşütü İçin Deneme Uçuşları Başladı

2 yıl önce

Ülkemizde turizmin başlangıç noktası olan Kuşadası, turizm çeşitliliğine yamaç paraşütünü de eklemeye hazırlanıyor.

Kuşadası'nda Yamaç Paraşütü İçin Deneme Uçuşları Başladı, System.String[]
Ülkemizde turizmin başlangıç noktası olan Kuşadası, turizm çeşitliliğine yamaç paraşütünü de eklemeye hazırlanıyor.

Kuşadası Ticaret Odası'nın da desteklediği Türk Hava Kurumu Kuşadası Şubesi ve SHAK (Kuşadası Sivil Havacılık Kulübü) öncülüğünde, Türk Hava Kurumu Pilotları tarafından Kuşadası'nda deneme uçuşları başladı.Türk Hava Kurumu pilotlarının Kuşadası'na gelerek yaptıkları incelemeler sonucunda belirlenen noktalardan biri olan Güzelçamlı Delibaş Dağı'ndan Kuşadası ve Güzelçamlı'nın muhteşem havası ve manzarası eşliğinde gerçekleşen deneme uçuşları sonucunda, Türkiye'nin konusunda en iyi pilotları, bölgenin uçuş için mükemmel olduğu konusunda görüş birliğine vararakbölgenin, yamaç paraşütü için gerekli hazırlıklar tamamlandığı takdirde, bu sezona yetiştirilebileceğini söyledi.

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan; turizm çeşitliliği açısından Kuşadası bölgesiiçin çok önemli olan yamaç paraşütü aktivitesinive bu konuda öncülük eden Türk Hava Kurumu Kuşadası Şubesi veSHAK'ı (Kuşadası Sivil Havacılık Kulübü) ilk günden itibaren desteklerini belirterek yöneticilerini tebrik etti veKuşadası'na artı değer katacak her türlü oluşumun yanında ve destekçisi olacaklarını söyledi.

Akdoğan; Kuşadası'nın tanıtımına çok önem verdiklerini her fırsatta dile getirdiğine değindi ve Kuşadası'nda yamaç paraşütünün, Kuşadası bölgesinin güzelliklerini tanımada ve tanıtmada büyük rol oynayacağını söyledi. Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan; takipçi sayısı milyona yaklaşan Kuşadası Güvercin isimli sosyal medya sayfalarından, yamaç paraşütü deneme uçuşlarında yaşanan güzellikleri anlatan bir de video hazırlatarak yayınladıklarını belirtti ve "sadece yamaç paraşütü yapmak için de ilçemize turist geleceğine inanıyoruz. Onun için tanıtımını şimdiden yapmaya başladık. Umarım tüm prosedürler en kısa zamanda tamamlanır ve yamaç paraşütü ilçemizde aktif hale gelerek, yaklaşan sezona yetişir" dedi.

Kuşadası Ticaret Odası tarafından, Kuşadası'nın tanıtımına yönelik hazırlatılarak sosyal medya hesaplarında paylaşılan 32. video olan Yamaç Paraşütü videosu, yayına ilk girdiği andan itibaren büyük beğeni aldı. - AYDIN
Haber Yayın Tarihi : 19.03.2018 06:00 Kaynak: İHAİş Adamı Vasiyeti Üzerine Evinin Yanına Yaptırdığı Caminin Avlusuna Gömüldü PKK'nın Sözde Elebaşları, Kadın ve Para Yüzünden Birbirine Düştü Mansur Yavaş, ABB'nin İnternet Sitesindeki Kapak Fotoğrafını da Değiştirdi