Kütahya Belediyesi, Karla Mücadelede Hiç Bir Varlık Gösteremedi - Son Dakika

Kütahya Belediyesi, Karla Mücadelede Hiç Bir Varlık Gösteremedi

12.01.2012 13:37
Kütahya Belediyesi, Karla Mücadelede Hiç Bir Varlık Gösteremedi, System.String[]

Kütahya Belediyesinin, kent merkezinin bazı bölgelerinde 2 gündür hala kar temizliği yapmaması tepkilerine neden oluyor.

Kütahya Belediyesinin, kent merkezinin bazı bölgelerinde 2 gündür hala kar temizliği yapmaması tepkilerine neden oluyor.

Kent merkezine yakın bazı mahallelerin cadde ve sokaklarında hala yürümekte güçlük çektiklerini belirten vatandaşlar, "Kütahya'ya 2 önce yağan kar hayatı olumsuz yönde etkiledi.Kar kalınığı 35 santimetreyi bulmuştu. Kütahya Belediyesinin sadece belirli yerlerde kar temizliği yaptığını öğrendik. Halkın yoğun olduğu Ali Paşa Servi, Meydan ve Gaybiefendi gibi mahallelerinin ana caddelerinde niçin kar temizliği yapılmıyor. Bu mahallerde binlerce kişi yaşıyor. Bilhassa yaşlı ve çocuklar kar sebebiyle yürümekte zorluk çekiyor.2 gün geçmesine rağmen bizim mahallelerimize ne kar temizlemesi ne de tuzlama yapıldı" dediler.

Vatandaşlar, belediye ve valilik civarının kar temizliğinin karın yağdığı ilk gün yapıldığını ifade ettiler.

Vatandaşlar, Belediye Başkanı Mustafa İça'ya çağrıda bulunarak, derhal ara sokak ve caddelerde de kar temizliği yapılmasını istediler.

Belediyenin kar temizliğinde hiç bir varlık gösterememesi sosyal paşlaşım sitelerinde de tepkiyle karşılandı.

Vatandaşların Facebook'taki tepkileri şöyle;

Ali Ildiri: "Ya millet acil hasta olsa inan mahalleden çıkamaz. Yıldırım Beyazıt Mahallesinde oturuyorum. Belediye otobüsü bile zincir oldu halde kayıyordu. Az daha dışarda oynayan gençlerin arasına giricekti. Belediye başkanı da mahsur kaldı galiba."

Hülya Uçar: "Yıldırım Beyazıt Mahallesi Ttrafik Eğitim Pisti civarına hiç bir kar temizlik aracı gelmedi.Kar nedeniyle araçlar milim milim ilerliyor."

Hasan Demir: "Meteoroloji haftalardır uyarıyor, 'şiddetli yağış gelecek' diye. Aklı selim yönetici kriz masasını oluşturur. Her seferinde belediye önünde sergilenen araçlarını piyasaya çıkartır. 10 günlük geçici işçiler bulur ve tuzlama çalışmalarına başlar. vatandaş sabah kalktığında en azından dolmuş güzergahları açılmış olur. Süleyman Canan döneminde böyleydi. Ancak bizimkiler tam devlet memuru sabah 8'de mesaiye geliyorlar 08,00 den 17.00'ye kadar da bu kadar oluyor." - KÜTAHYA

Kütahya Belediyesi, Karla Mücadelede Hiç Bir Varlık Gösteremedi
Kütahya Belediyesi, Karla Mücadelede Hiç Bir Varlık Gösteremedi
Kütahya Belediyesi, Karla Mücadelede Hiç Bir Varlık Gösteremedi
Kütahya Belediyesi, Karla Mücadelede Hiç Bir Varlık Gösteremedi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kütahya Belediyesi, Karla Mücadelede Hiç Bir Varlık Gösteremedi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Fenerbahçe, Palmeiras'ta forma giyen golcü futbolcu Miguel Borja'nın transferi için kolları sıvadı 23:31 Fenerbahçe, Palmeiras'ta forma giyen golcü futbolcu Miguel Borja'nın transferi için kolları sıvadı Eski vali Hüseyin Avni Coş, kalp krizi nedeniyle 62 yaşında hayatını kaybetti 23:09 Eski vali Hüseyin Avni Coş, kalp krizi nedeniyle 62 yaşında hayatını kaybetti Korkunç olay! Balkona çıkan genç, kafasına dayadığı silahla intihar etti 23:05 Korkunç olay! Balkona çıkan genç, kafasına dayadığı silahla intihar etti
7 kişinin öldürüldüğü katliamla ilgili Konya Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan açıklama: Olayı Kürt/Türk çatışması gibi gösterenlere prim vermeyiz 22:28 7 kişinin öldürüldüğü katliamla ilgili Konya Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan açıklama: Olayı Kürt/Türk çatışması gibi gösterenlere prim vermeyiz Konya'daki aile katliamının nedeninin 10 yıllık husumet olduğu ortaya çıktı 20:54 Konya'daki aile katliamının nedeninin 10 yıllık husumet olduğu ortaya çıktı Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliam evinden ilk görüntü! Cansız bedenler avluya dizildi 20:07 Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliam evinden ilk görüntü! Cansız bedenler avluya dizildi
Tolgahan Sayışman'ın 48 yaşındaki kayınvalidesi Albana Abazi, güzelliğiyle olay oldu 18:56 Tolgahan Sayışman'ın 48 yaşındaki kayınvalidesi Albana Abazi, güzelliğiyle olay oldu Muhtar öldürüldü, yeğeni de intikam almak için katilin kardeşini öldürdü 18:29 Muhtar öldürüldü, yeğeni de intikam almak için katilin kardeşini öldürdü
Advertisement