Kütahya'da "14 Mart Dünya Pi Sayısı Günü" Etkinliği - Son Dakika

Kütahya'da "14 Mart Dünya Pi Sayısı Günü" Etkinliği

14.03.2017 19:09
Kütahya'da

Matematik sabiti "Pi Sayısı" anısına tüm dünyada kutlanan "14 Mart Dünya Pi Sayısı Günü", Domaniç Ortaokulu'nda düzenlenen bir etkinlikle kutlandı.

Matematik sabiti "Pi Sayısı" anısına tüm dünyada kutlanan "14 Mart Dünya Pi Sayısı Günü", Domaniç Ortaokulu'nda düzenlenen bir etkinlikle kutlandı.

Domaniç İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Pi Günü'nün ilçede ilk defa kutlandığını söyledi.

Etkinliği düzenleyen öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Zengin, "Öğrencilerin matematiğe olan ilgisini artırmak için çok özel bir etkinlik oldu. Öğretmenden öğrencisine herkesin bir katkısı var. Düzenlen bu etkinlikte emeği olan herkesi kutlarım." dedi.

Domaniç Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Pınar Demiröz ise, Pi simgesi şeklinde pasta, çörek ve kurabiyeler hazırladıklarını belirtti.

Demiröz, "Pi harfinin yaklaşık değeri 3.14'tür. Bu sebeple dünyada olduğu gibi ülkemizde de 3. ayın 14. günü olan 14 Mart'ta 'Dünya Pi Günü' olarak seçilmiş. Biz de okulda bugünü kutlamak istedik. Pi ile ilgili etkinlikler yaptık, içerisinde pi olan kelimeleri resmettik. Üzerimize 'Pi' tişörtler yaptık ve Pi'nin önemini anlamaya çalışıp, öğrendiklerimi arkadaşlarımızla paylaştık." diye konuştu.

Etkinliğe katılan Domaniç Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, tüm sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Karaloğlu, program sonunda öğrencilerle birlikte "Pi" sayısı olan pastayı kesti.

Kütahya'da 14 Mart Dünya Pi Sayısı Günü Etkinliği
Kütahya'da 14 Mart Dünya Pi Sayısı Günü Etkinliği

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kütahya'da '14 Mart Dünya Pi Sayısı Günü' Etkinliği - Son Dakika


Son Dakika

Uğur'un diskalifiye edilmesinin ardından eleştirilerin hedefi olan Acun Ilıcalı sessizliğini bozdu Son Dakika! İstanbul'da yarından itibaren kamuda mesai saatleri 10.00-12.30 ile 13.00-16.00 olacak Mahkeme, ağlıyor diye yastıkla bebeğini boğan annenin ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi 1.5 yaşındaki bebeğine alkol içiren annenin foyasını baba ortaya çıkardı: Para için yumurtalıklarını satıyormuş Parası olmadan kabul edildiği otobüsün ücretini mektupla gönderen şahıs, şoförlere duygu dolu anlar yaşattı HIV'li kan verildi, 12 yıldır enfeksiyonla yaşıyor! Talihsiz çocuğun en büyük hayali doktor olmak Çaldığı 18 çuval fındığı geri getiren hırsız: Hata ettiğimi anladım AVM'lere girişte HES kodu dönemi başladı