Kütahya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fatih Satıcı Açıklaması - Son Dakika

Kütahya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fatih Satıcı Açıklaması

07.09.2012 20:00
Kütahya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fatih Satıcı Açıklaması, System.String[]

Kütahya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, çeşitli ürünlerin üreticiye tanıtılması ve ürün çeşitliliğini artırmak amacıyla "Tarla Günleri" düzenliyor.

Kütahya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, çeşitli ürünlerin üreticiye tanıtılması ve ürün çeşitliliğini artırmak amacıyla "Tarla Günleri" düzenliyor. Bu kapsamda Kütahya'ya bağlı Belkavak köyünde düzenlenen "Kuru fasulyede tarla günü" etkinliğinde yeni çeşit ürünler üreticilere tanıtıldı.

Kütahya'ya bağlı Belkavak köyünde yapılan tarla gününde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fatih Satıcı, tarla günlerinin temel amacının yeni çeşitlerin üreticilere tanıtılması olduğunu söyledi.

"Taze ve Kuru Fasulye Tarımını Geliştirme ve Yeni Çeşitlerin Tanıtılması projesi" kapsamında Belkavak köyünde tarla günü etkinliği düzenleyen Kütahya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü Belkavak köyünde ekimi yapılan Göynük 98 kuru fasulye çeşidinin üretici çiftçilere tanıttı.

Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce geliştirilen yeni çeşit tohumların kullanıldığı proje kapsamında 3 ilçe 9 köy ve 8 mahallede yüz 60 çiftçiye ait, 85 dekar kuru fasulye ve 73 dekar taze fasulye tohumu dağıtılarak ekimi sağlandı.

Belkavak köyünde Bahattin Demir isimli çiftçiye ait tarlada gerçekleştirilen tarla günü etkinlikleri çerçevesinde katılımcılara hitap eden İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fatih Satıcı, çiftçilerin daha kaliteli, yüksek verimli, sağlıklı, gelir düzeyini artırıcı, yeni alternatif ürünlerle buluşmasını arzu ettiklerini belirterek, üreticilere daha fazla neler kazandırılabilir, bunun çabası ve gayreti içerisinde olduklarını söyledi. İl Müdürü Satıcı, çiftçilerin daha çok görerek yatırım yaptığını, bu nedenle tarla günü etkinliklerinin son derece önemli olduğunu vurgulayarak en büyük yatırımın toprağa yapılan yatırım olduğunu dile getirdi.

Düzenlenen tarla günü etkinliklerinde çiftçiye yapılan tarımsal yatırımların devam etmesini isteyen Belkavak köyü sakinleri, pişirme esnasında metal kaşık kullanılmaması durumunda kuru fasulyenin daha lezzetli olacağını söyleyerek, kuru fasulye pişirmenin püf noktasını da dile getirmiş oldular. - KÜTAHYA

Kütahya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fatih Satıcı Açıklaması
Kütahya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fatih Satıcı Açıklaması
Kütahya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fatih Satıcı Açıklaması
Kütahya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fatih Satıcı Açıklaması

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kütahya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fatih Satıcı Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

KOBİ'lerin sıkça yaptığı 5 hata ABD konsolosluk çalışanı Nazmi Mete Cantürk'e "FETÖ'ye yardım" suçundan hapis cezası Son Dakika: 500 lirayı aşan altından yeni rekor geldi TOKİ 2021'de dar gelirli vatandaşlar için 100 bin sosyal konut yapacak Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Koronavirüse yakalandıktan sonra ten rengi değişen Çinli doktor normale döndü Kayıp kadının kredi kartından para çeken zanlı, Gülümser Bulut cinayetinin sanığı çıktı Sert tedbirler geri mi dönüyor? Ateş Kara, yarınki Bilim Kurulu toplantısını işaret etti