Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral Açıklaması - Son Dakika

Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral Açıklaması

19.01.2012 17:01
Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral Açıklaması, System.String[]

Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, kriz senaryolarına itibar etmediklerini söyledi.

Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, kriz senaryolarına itibar etmediklerini söyledi.

Güral, Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Güral ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Güral ailesinin yönettiği şirketlerin geçen yılki toplam cirosunun 1 milyar liranın üzerinde olduğunu belirten Güral, bu şirketlerde 8 bin 400 kişinin çalıştığını kaydetti.

Sapanca ve Kütahya'da otel yatırımları bulunduğunu, Afyon'daki otelin de yakında açılacağını belirten Güral, buna karşın Antalya'da turizm yatırımı yapmayı düşünmediğini söyledi. Antalya'daki otellerin konaklamalarının ucuz olduğunu ifade eden Güral, "Herşey dahil diye anlaşılması zor bir uygulama var. Benim hayalimde Antalya yok ama çocuklarım ne yapar bilmiyorum" dedi.

Şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Güral da, 1989 yılında 1.5 milyon metrekare üretim yapan şirketin, bu kapasitesini 20 milyon metrakareye yükselttiğini söyledi. Geçen yıl 16 yeni bayinin açılışını yaptıklarını vurgulayan Güral, bu yıl 23 mağazanın daha açılacağını kaydetti. Güral, Türkiye'nin en büyük showroomunu 5 bin 500 metrekarelik Antalya mağazasında oluşturduklarını ifade etti.

Üretimlerinin yüzde 22'sini ihraç ettiklerini dile getiren Güral, bunu yüzde 30'a çıkartmayı amaçladıklarını söyledi. Geçen yıl 42 ülkeye 400 bin metrekare mal sattıklarını ifade eden Güral, en önemli pazarlarının AB ülkeleri, Irak ve İsrail olduğunu ifade etti.

Güral, Türkiye'nin ekonomide Çin ile birlikte dünyaya liderlik yaptığını dile getirdi.

- ANTALYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sokak ortasında öldürülen Hazal'ın son mesajları ortaya çıktı: Silahla gelip beni bir yere kilitledi Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Dolar 7,82 ile son iki haftanın en düşük seviyesini gördü Adana'da, morgda cenaze bekleyen çiftin otomobilindeki külçe altınlar çalındı Çoban uyuya kalınca kurtlar sürüye saldırdı: 30 koyun telef, 50'si kayıp 13 yaşındaki oğlu öldürülen anne: Bıçak görmeye dayanamıyorum Ermenistan'a cepheyi dar eden SİHA'lar, Azerbaycan halkının gündemi oldu: Ele geçirilen köylere "Bayraktar" adı verilsin