Kütahya Tanıtım Vakfı Başkanı Özkan, Ankara'da Sergi Açtı - Son Dakika

Kütahya Tanıtım Vakfı Başkanı Özkan, Ankara'da Sergi Açtı

02.03.2011 18:34
Kütahya Tanıtım Vakfı Başkanı Özkan, Ankara'da Sergi Açtı, System.String[]

KÜTAV Başkanı ve Kütahya Sanat Derneği Üyesi Sanatçı Adil Özkan'ın Sergisinin, Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Tarafından Açıldığı Bildirildi.

Kütahya Tanıtım Vakfı (KÜTAV) Başkanı ve Kütahya Sanat Derneği (KÜSAD) üyesi sanatçı Adil Özkan'ın çini, minyatür, gravür, sulu boya ve yağlı boya resimlerinden oluşan serginin, Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından açıldığı bildirildi.

KÜSAD'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, eski Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Kütahya Meslek Yüksekokulu Müdürü ve emekli tarih öğretmeni Özkan, Ankara'da Resim Heykel Müzesi Sedat Simavi Salonunda sergi düzenledi.

Bakan Günay'ın kurdeleyi keserek açılışını yaptığı sergide, Özkan'ın 50 yıllık sanat birikiminden oluşan çini, minyatür, gravür, sulu boya ve yağlı boya resimleri yer aldı.

Açılışına Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, eski Kütahya Valisi Osman Aydın, eski AK Parti Kütahya Milletvekili Alaattin Güven, eski Kütahya Belediye Başkanı Erdoğan Yavuzlar, Maden-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Levent Eşiyok, Kütahya Müze Müdürü Metin Türktüzün ve bazı KÜSAD üyelerinin katıldığı sergi, 8 Marta kadar izlenime açık kalacak.

- KÜTAHYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kütahya Tanıtım Vakfı Başkanı Özkan, Ankara'da Sergi Açtı - Son Dakika


Son Dakika

Yunanistan'ın "Oruç Reis" iftiralarına Dışişleri Bakanlığı'ndan sert yanıt: Kıta sahanlığı dahilinde Ermenistan, Dağlık Karabağ'a getirdiği PKK'lı teröristlere Azerbaycan askeri üniforması giydirdi 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Tehditlere boyun eğmeyen Erdoğan, ABD'ye meydan okudu: Yaptırımın ne ise geç kalma yap Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın değeri 80 milyar dolar Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı