Kütahyalı Bürokrat ve İş Adamları Bir Araya Geldi - Son Dakika

Kütahyalı Bürokrat ve İş Adamları Bir Araya Geldi

26.05.2013 03:14
Kütahyalı Bürokrat ve İş Adamları Bir Araya Geldi, System.String[]

(Anadolu Ajansı - Hadi Şengül) Kütahya (AA) - Uluslararası Yönetciler Derneği (YÖNETDER), üst düzey bürokrat ve Kütahyalı iş adamlarını kentin sorunlarını değerlendirmek için bir araya getirdi.

(Anadolu Ajansı - Hadi Şengül) Kütahya (AA) - Uluslararası Yönetciler Derneği (YÖNETDER), üst düzey bürokrat ve Kütahyalı iş adamlarını kentin sorunlarını değerlendirmek için bir araya getirdi.

Bir otelde gerçekleştirilen toplantıya, Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Üyesi Salih Melek, Devlet Demir Yolları Genel Müdür Yardımcısı İsmet Duman, Gümrük Muhafaza Genel Müdürü Yusuf Güney, Sayıştay 7. Daire Başkanı Mehmet Dönmez, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Lütfi İnciroğlu, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral ve iş adamları katıldı.

Melek, konuşmasında Kütahya'nın yurtiçi ve dışında güzel bir imajı bulunduğunu, AA olarak da kentin tanıtımına katkı vermeye hazır olduklarını söyledi.

Şu an AA'nın Türkçe'nin yanı sıra İngilizce, Arapça, Boşnakça ve diğer dillerde yayın yaptığını hatırlatan, Melek, şöyle konuştu:

"Eğer sizler sanayici olarak Kütahya'yı tanıtıcı ürünlerinizi AA'ya iletirseniz, sizin burada yaptığınız bir konuşma bütün dünyada yankı bulacaktır. Çinisinden, sanayisine ve kaplıcasına kadar biz AA olarak Türkiye ve Kütahya'nın hizmetindeyiz. Şu an Kütahya'nın güzel bir imajı var o yüzden sizleri tebrik ediyorum. İnşallah Kütahya'ya hizmet için de buradaki büromuzu tamir edeceğiz. Elbette Kütahya kendisini tanıtıyor. Fakat daha iyi tanıtmak istiyorsa AA olarak hizmetinizdeyiz. Bizlere ev sahipliği yapıp, ağırladığınızdan dolayı teşekkür ederiz."

Duman da dernek üyeleri ve gönüllüleriyle Kütahya'daki iş adamlarını ziyaret ettiklerini dile getirdi.

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikaları ziyaret ettiklerini anlatan Duman, şunları kaydetti:

"Buraya gelme amacımız, Kütahya'yı tanımak ve daha sonra tanıtmak. Ankara'dan bürokratlarımızı Kütahyalı iş adamlarımızın ayağına getirdik. İş adamlarımız onlarla diyaloğa girsin, iş birliği yapsın, sorunları neyse direkt söylesin. Zaten dernek olarak biz şunu amaçlıyoruz. Ünivertsite yöneticileri, iş adamları ve kamudaki bürokratlar birbirleriyle tanışıp kaynaşsınlar. Bu kaynaşmadan da elbette ülke için daha verimli işbirlikleri çıkacaktır." - Kütahya

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Kütahyalı Bürokrat ve İş Adamları Bir Araya Geldi - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Antalya'da otobüsle hafif ticari araç çarpıştı: 2 ölü, 3'ü ağır 5 yaralı Meteoroloji tek tek uyardı! İstanbul dahil 43 ilde kar yağışı etkili olacak Eski Galatasaraylı Yasin Öztekin, TFF 1. Lig ekibi Samsurspor'la anlaşma sağladı İnternette 'jigolo' ilanları vererek milyonluk vurgun yapan şebeke çökertildi! 5 kişi tutuklandı Son Dakika! Hollanda hükümeti ülkede tartışma yaratan çocuk yardımı skandalı nedeniyle istifa etti Selçuk Özdağ'a yapılan saldırı sonrası Davutoğlu'ndan ilk açıklama: Erdoğan'dan açıklama bekliyoruz Sancaktepe Belediye Başkanı Döğücü'den İmamoğlu'na sert sözler: Başarısızlığınızın bedelini halk ödüyor Can Yaman'ın giydiği kabanın fiyatı dudak uçuklattı