Kutlu Doğum Haftası - Son Dakika

Kutlu Doğum Haftası

14.04.2016 18:55
Kutlu Doğum Haftası

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Bağlar İlçesi Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulu tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine katıldı.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Bağlar İlçesi Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulu tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine katıldı.

Bağlar Gençlik Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Aslan, günümüzde yaşanan acıların sebebinin Hz. Muhammed'in sünnetinden uzaklaşılmasından kaynaklandığını söyledi.

Geleceklerini emanet edecekleri nesilin öğretmenlere emanet olduğunu aktaran Aslan, şunları kaydetti:

"Hangi ortamda olursanız olun eğer yüreğiniz insan sevgisiyle doluysa, o zaman gerçek anlamda mesut yaşamış olursunuz. Diyarbakır sınırlarında yaşayan tüm öğretmenlerimiz, geleceğimiz elinizdeki bu yavrularımıza emanet. Geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimiz sizlere emanet. Şunu hiçbir zaman unutmayın ki sevginizi veremediğiniz öğrencilere bilginizi asla veremezsiniz. Biz çocuklarımıza her şeyden önce insanı sevmeyi öğretmeliyiz. Yüreği ve gönlü sevgi dolu bir nesil yetiştirmeliyiz. Bunun yolu da bu yavrularımızı, bu gençlerimizi sevmekten onlara hoşgörülü yaklaşmaktan geçmektedir. Kendi kardeşlerinize ve yavrularınıza gösterdiğiniz sevgi ve hoşgörüyü bu çocuklarımıza verdiğiniz zaman gerçek görevinizi yerine getirmiş olursunuz" ifadelerini kullandı.

Program, okul öğrencilerinden oluşan ilahi grubunun ezgileriyle sona erdi.

Etkinliğe, İl Maarif Müfettişleri Başkanı Eyyup Demir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Aslan Özdemir, Hüsamettin Atlı, Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Elaltuntaş, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Son dakika haber: Diyarbakır'da çıkan taşlı sopalı kavgada 1'i ağır 13 kişi yaralandı Son dakika haber: Diyarbakır'da çıkan taşlı sopalı kavgada 1'i ağır 13 kişi yaralandı Eşini vurup bacağının kesilmesine neden olan kocaya 13 yıl 6 ay hapis Eşini vurup bacağının kesilmesine neden olan kocaya 13 yıl 6 ay hapis Çağlayan'daki 116'ncı 'Adalet Nöbeti'Ne Basın Mensupları da Katıldı: 'Gazetecilerin Kalemi Susturulamaz' Çağlayan'daki 116'ncı 'Adalet Nöbeti'Ne Basın Mensupları da Katıldı: 'Gazetecilerin Kalemi Susturulamaz'
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kutlu Doğum Haftası - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement