Son Dakika Haberleri: Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın" Kampanyası

Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın" Kampanyası

11 ay önce

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin tarafından başlatılan "Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın" kampanyasına köy muhtarları tarafından bağış yapıldı.

Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin tarafından başlatılan "Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın" kampanyasına köy muhtarları tarafından bağış yapıldı.

Kaymakamlık makamında 3 bin 600 liralık bağış makbuzunu Kaymakam Deniz Pişkin'e takdim eden Tosya Köy Muhtarları Derneği Başkanı Aşağıkayı Köyü Muhtarı İhsan Koçgözlü, burada yaptığı konuşmada eğitimin öneminden bahsetti.


Çocukları tam donanımlı olarak hayata hazırlamanın herkesin öncelikleri arasında yer alması gerektiğini söyleyen Koçgözlü, "Dünya her geçen gün gelişerek değişiyor. Ülkemizin de bu gelişmelere ayak uydurabilmesi, çocuklarımızın modern çağın araç ve gereçlerine sahip sağlıklı ortamlarda eğitim öğretim almasıyla mümkün olacaktır. Bu kapsamda Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin, tarafından başlatılan 'Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın' kampanyasına köy muhtarları olarak bir nebze olsun katkı vermek istedik." dedi.

Kaymakam Pişkin ise göreve başladığında ilçedeki eğitim kurumlarının detaylı bir analizini yaptığını belirterek, şunları söyledi:

"Atacağımız adımlara ışık tutan bu incelemeler sonucu Tosyamız'daki 26 okulun 13'ünde kütüphane bulunmadığını belirledim. Çocuklarımızın eğitimi için çok önemli olan bu eksikliği gidermek için 'Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın' kampanyasını başlattım. Şu ana kadar toplanan yardımlarla iki okulumuzu kütüphaneye kavuşturduk. Toplanan yardımlar diğer okullarımıza da kütüphane yapmak için yeterli değil. Diğer okullarımızda da bu gerekliliği yerine getirebilmek için toplumun her kesiminin desteğine ihtiyacımız var."

Kaymakam Pişkin, kampanyaya maddi yardımların yanında mobilya aksamının da temin edilerek destek olunabileceğini kaydetti.İran'da 66 Binden Fazla Memurun İşine Son Verildi 24 Haziran Seçimlerinde Çuvallayan Şirket, Yerel Seçim İçin Yaptığı Anketi Paylaştı

Yılmaz Özdil'in Kitabı Alışveriş Sitelerinde 25 Bin TL'ye Satılmaya Başladı