Son Dakika Haberleri: Kuveyt Başbakanı Sabah Ankara'da

Kuveyt Başbakanı Sabah Ankara'da

8 gün önce

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Kuveyt Başbakanı Şeyh Cabir el-Mübarek el-Hamad es-Sabah'ı Çankaya Köşkü'nde resmi törenle karşıladı.

Kuveyt Başbakanı Sabah Ankara'da, System.String[]
Başbakan  Binali Yıldırım,  Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan  Kuveyt Başbakanı Şeyh Cabir el-Mübarek el-Hamad es-Sabah'ı  Çankaya Köşkü'nde resmi törenle karşıladı.

Resmi tören, Başbakan Yıldırım ve  Sabah'ın tören alanındaki yerlerini almasının ardından iki ülke milli marşlarının çalınmasıyla başladı.

Sabah, daha sonra Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Tören Taburu'nu "Merhaba asker" diyerek selamladı.

İki ülke heyetlerinin takdiminin ardından Yıldırım ve  Sabah,  Çankaya Köşkü merdivenlerinde tokalaşarak basın mensuplarına poz verdi.

Yıldırım,  Sabah'a,  Çankaya Köşkü balkonundan  Ankara'yı tanıttı, iki lider burada bir süre sohbet etti. Yıldırım ve  Sabah, daha sonra baş başa görüşmeye geçti.

Törende, Başbakan Yardımcısı  Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Başbakanlık Müsteşarı  Fuat Oktay, Savunma Sanayi Müsteşarı  İsmail Demir de yer aldı.

Fakıbaba: 40'ın Altındaki Randımanlı Fındıkları da Alacağız Erdoğan'ın Konuştuğu Salona Sızan Teröristler, İçeri Erdoğan Tişörtleriyle Girmiş
Başbakan Yıldırım: Taşeron İşçilere Kadro Çalışması Bitmek Üzere Başbakan'dan "Topbaş İstifa Etti mi" Sorusuna Tek Cümlelik Cevap: Kadir Bey Açıklama Yapacak