Son Dakika Haberleri: Kuveyt Emiri, Irak Başbakanı ve BM Genel Sekreteri ile Görüştü

Kuveyt Emiri, Irak Başbakanı ve BM Genel Sekreteri ile Görüştü

8 gün önce

Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın, Irak Başbakanı Haydar el-İbadi ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüştüğü bildirildi.

Kuveyt Emiri, Irak Başbakanı ve BM Genel Sekreteri ile Görüştü, System.String[]
 Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın, Irak Başbakanı Haydar el-İbadi ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüştüğü bildirildi.


Kuveyt resmi ajansı KUNA'da yer alan habere göre, Emir Sabah, "Irak'ın Yeniden İmarı Konferansı"na katılmak üzere Kuveyt'te bulunan Irak Başbakanı İbadi ve BM Genel Sekreteri Guterres ile ayrı ayrı bir araya geldi.


Görüşmeler sırasında bölgesel ve uluslararası meseleler ile ikili ilişkilerin ele alındığı belirtilirken, ayrıntılı bilgi verilmedi.


Kuveyt'te Irak'ın yeniden imarı temasıyla dün başlayan konferansa, 70'ten fazla bağışçı ülkeden 2 bin 300 şirket ve uluslararası kuruluş katılıyor.

Iraklı yetkililer, terör örgütü DEAŞ'tan kurtarılan ülkenin batı ve kuzey bölgelerinin yeniden imarı için 88,2 milyar dolara ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor.Suriyeli Kameramanın Dramı! Haber İçin Gittiği Enkazda Yakınlarını Buldu Hollanda Meclisi 1915 Olaylarını 'Soykırım' Olarak Kabul Etti

Rusya, Suriye'de İnsani Ateşkes İstenilen BMGK Tasarısına İtiraz Etti Kocasını Bıçaklayarak Öldüren Geline, Kaynanası ve Kayınpederi Sahip Çıktı: Şikayetçi Değiliz