Kuyumculuk Çağı Tasarımla Yakaladı - Son Dakika

Kuyumculuk Çağı Tasarımla Yakaladı

14.12.2015 10:21
Kuyumculuk Çağı Tasarımla Yakaladı, System.String[]

Kuyumcu deyince aklımıza hemen altın gelse de günümüz dünyasında artık sadece altın değil birçok mücevher çeşidi ve değişik takı tasarımlarının vitrinleri süslediği görülüyor.

Sevgiliye en çok pırlanta, eşe ise altın alıyoruz…

Çalışan kadınlar daha sade takıları tercih ederken, altın ise halen yatırım aracı olma özelliğini koruyor.

Ülkemizde 10 bini İstanbul'da olmak üzere, irili ufaklı yaklaşık 40 bin kuyumcu bulunurken, kuyumculuk sektörü hakkında 2015 Ocak ayından bu yana yazılı basında 23 bine yakın haber çıktığı belirlendi. Medya Takip Ajansı Interpress'in iki bini aşkın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan araştırmasında, yapılan haberlere bakıldığında ise özellikle sevgililer günü gibi özel günlerde kuyumculara olan ilgi artarken, bu tip özel günlerde pırlanta tercihinin öne çıktığı tespit edildi. Düğün mevsimleri olan bahar dönemlerinde ise bilezik, kolye, bileklik gibi altın takıların daha çok rağbet gördüğünün haberlere yansıdığı dikkat çekti.

Interpress'in incelemesine göre kadınların yoğun ilgi gösterdiği, altından pırlantaya, saatten kolyeye kadar pek çok takının satıldığı kuyumculuk sektöründe "Swarovski" markası öne çıkarken, yılbaşından bu yana "Swarovski"nin yazılı basında 1.293 haberle ilk sırada yer aldığı tespit edildi. Sektörün önde gelen markalarından "Atasay" 973 haberle gündeme gelirken, aksesuar sevenlerin gözde markası "So Chic" hakkında da 450 haber çıktığı tespit edildi. Mücevher sektörünün öncü markalarından "Altınbaş" ile ilgili 435 haber yayınlanırken, bir başka önemli marka "Accesorize"nin toplam 361 habere konu olduğu belirlendi. "Zen Pırlanta"nın 342 haberde ismi geçerken, "Chopard" markasının da 341 haber ile gündeme geldiği tespit edildi. Yazılı basında dikkat çeken markalardan "Pandora Mücevher"in 280, "Lion Diamond"ın ise 263 haberle yer aldığı belirlenirken, sektörün gelişimi için önemli çalışmalar yapan "Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırımları A.Ş." (KUYAŞ)'ın da 472 haberde isminin geçtiği saptandı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kuyumculuk Çağı Tasarımla Yakaladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yeni Malatyaspor, geriye düştüğü maçta Çaykur Rizespor'u farklı geçti Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz'dan maske uyarısı: N95 ve FFP2 tarzı maskeler toplu alanlarda kullanılmamalı İsrail'de Pfizer/BioNTech aşısı yaptıran 13 kişi yüz felci geçirdi Kontrolden çıkan tır petrol istasyonuna daldı! Şoförün manevrası faciayı önledi Son Dakika: Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a saldırıda bulunan 2 şüpheli gözaltına alındı Dini nikahlı çift boğazları kesilmiş halde bulunmuştu! Korkunç cinayette sır perdesi aralandı Ailevi sorunlar nedeniyle tartıştığı ağabeyini av tüfeğiyle öldürdü Kadir Şeker'in öldürdüğü Özgür Duran'ın ailesinin avukatı: Gizli tanığın ifadesiyle dosya bambaşka bir hal alacak