Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Kuyumcunun fazla verdiği parayı bir dakika bile düşünmeden geri teslim etti - Son Dakika

Kuyumcunun fazla verdiği parayı bir dakika bile düşünmeden geri teslim etti

Kahramanmaraş'ta bir kuyumcuya giden şahıs altınlarını bozdurduktan sonra borçlarını ödedi. Hesabında 10 bin 800 lira para kalan şahıs kuyumcunun kendisine fazla para verdiğini fark edince, kuyumcuyu aradı ve parayı geri götürdü. Kuyumcu, "Arkadaşımız helal süt emmiş, getirdi Allah razı olsun" dedi.

23.02.2021 - 10:50,  Güncelleme: 14:16

Olay, Trabzon Bulvarı'nda bir kuyumcuda yaşandı. Kendisine ait borçlarını ödemek için elindeki altınlarla kuyumcuya gelen Murat Emre Doğan, altın bozdurmak istediği belirtti. İş yerinde çalışan Sedat Zabun, müşteri Murat Emre Doğan'ın satmak istediği altını alarak hesap yaptı.

BİR DESTE PARAYLA YENİDEN GELDİ

Zabun, hesap işlemlerinin ardından müşterisinin ücretini ödemek için elindeki bir deste parayla yeniden geldi. Kuyumcu saydığı parayı müşterisine verdi. Doğan, bozdurduğu altının parasını saymadan cebine koyarak kuyumcudan ayrıldı.

Kuyumcunun fazla verdiği parayı bir dakika bile düşünmeden geri teslim etti

PARANIN FAZLA OLDUĞUNU FARK ETTİ

Borçlarını ödeyen Doğan, daha sonra kuyumcudan aldığı paranın 10 bin 800 lira fazla olduğunu fark edince tekrar kuyumcu dükkanına gelerek fazla parayı iade etti.

"ARKADAŞIMIZ HELAL SÜT EMMİŞ"

Meslek hayatında ilk kez başına böyle bir durumun geldiğini söyleyen kuyumcu Sedat Zabun, "Yoğunluktan dolayı dalgınlığıma gelmiş olan bir durum. Meslek hayatımda böyle bir durumla karşılaşmadım. Arkadaşımız helal süt emmiş, getirdi Allah razı olsun. Bize 10 bin 800 lirayı iade etti" dedi.

Kuyumcunun fazla verdiği parayı bir dakika bile düşünmeden geri teslim etti

"SIKINTI YAŞAMASIN DİYE AKŞAMDAN KUYUMCUYA HABER GÖNDERDİK"

Kuyumcunun fazla para verdiği müşteri Murat Emre Doğan ise, "Arkadaşımdan emanet altın almıştım ve kuyumcuya gelerek bozdurdum. Ödemelerim vardı ve onları ödedikten sonra akşam hesap kitap yapınca baya bir yüklü miktarda fazla paranın olduğunu fark ettik. Hesabımıza baktık ve 10 bin 800 liraydı. Kuyumcunun sıkıntı yaşamaması için akşamdan kuyumcuya haber gönderdik. Şimdi de getirdik teslim ettik. Benim 80 bin lira kadar borcum da var" diye konuştu.

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Kuyumcunun fazla verdiği parayı bir dakika bile düşünmeden geri teslim etti - Son Dakika


Advertisement