Kuzey Irak'ın Süleymaniye Şehrinde Türk Koleji Açıldı - Son Dakika

Kuzey Irak'ın Süleymaniye Şehrinde Türk Koleji Açıldı

01.01.2012 17:38
Kuzey Irak'ın Süleymaniye Şehrinde Türk Koleji Açıldı, System.String[]

Irak'ta adından üstün başarıları ile söz ettiren Türk okullarına Süleymaniye kentinde bir yenisi daha eklendi.

Irak'ta adından üstün başarıları ile söz ettiren Türk okullarına Süleymaniye kentinde bir yenisi daha eklendi. Özel Süleymaniye Işık İlkokulu ile Anaokulu olmak üzere Fezalar Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösterecek olan okullar, Valilik ve Belediye ile velilerin yardımı ile 4 ay gibi kısa sürede bitirilerek hizmete açıldı. Açılış konuşmasını yapan Özel Süleymaniye Işık İlkokulu ile Anaokulu Müdürü Bekir Erdağ, Süleymaniye Valiliği ile Belediyesi'nin ve aynı zamanda velilerin katkı ve yardımları ile 24 derslikli okulun 4 ay gibi kısa sürede bitirilerek yeni eğitim dönemine yetiştirildiğini söyledi.

OKUL EĞİTİMİ DÜNYA STANDARTLARINDA

Bekir Erdağ, okulun eğitiminin dünya standartlarında olduğuna dikkat çekerek, "Okul eğitimimiz İngilizce olduğundan İngiltere ve Türkiye'den getirdiğimiz kitaplarımızı kullanmaktayız. Fen ve bilgisayar laboratuvarı, resim sınıfı, kütüphane ve sosyal faaliyet salonu mevcuttur. İlkokulda 4 dilli eğitim verilmektedir. Dersler İngilizce ve Kürtçe anlatılmakta ayrıca Türkçe ve Arapça dil dersi olarak okutulmaktadır. Okulumuz öğrencilerimizin her türlü eğitim ihtiyacı düşünülerek yapılmıştır. Okulumuzda toplam 620 öğrenci eğitim görmektedir ve gelecek yıl için hiç yerimiz kalmamıştır. Süleymaniye'ye gelecek yıl yeni bir ilkokul gerekmektedir." dedi.

OKUL SAYISININ DAHA ÇOK ARTMASINI İSTİYORUZ

Süleymaniye Eğitim Genel Müdürü Cebbar Hama Ahmet ise, bu okullarının verdiği üstün başarıdan dolayı okulların sayısının daha da artması temennisinde bulundu. Cebbar Hama Ahmet, Türk okullarının çok güzel bir eğitim verdiklerine dikkat çekerek şunları söyledi: "Eğitim bakanlığı olarak özel sektöre çok önem veriyoruz. Özellikle Fezalar Eğitim Kurumları'na bağlı olarak açılan bu okulların çok güzel bir eğitimin yanında, terbiye ve ahlaki eğitime önem vermelerinden dolayı bölgede ve kentte çok beğeniliyor. Biz bu okulların sayısının daha da arması istiyoruz bu konuda bize düşen ne varsa yapmaya hazırız."

Daha sonra Süleymaniye Valisi Behroz Kaşani, Türkiye Erbil Başkonsolosu Aydın Selcen, Fezalar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Talip Büyük, Süleymaniye Eğitim Genel Müdürü Cebbar Hama Ahmet birlikte kurdele keserek okulu hizmete açtı.

Kuzey Irak'ın Süleymaniye Şehrinde Türk Koleji Açıldı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Kuzey Irak'ın Süleymaniye Şehrinde Türk Koleji Açıldı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı