Kuzey Irak'ta şehit edilen polis memuru Vedat Kaya'nın KHK ile ihraç edildiği iddiası - Son Dakika

Kuzey Irak'ta şehit edilen polis memuru Vedat Kaya'nın KHK ile ihraç edildiği iddiası

15.02.2021 15:44
Kuzey Irak'ta şehit edilen polis memuru Vedat Kaya'nın KHK ile ihraç edildiği iddiası

Kuzey Irak'ta şehit edilen polis memuru Vedat Kaya'nın, PKK tarafından kaçırıldıktan sonra Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildiği iddia edilmişti. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, şehit polis memuru Vedat Kaya'nın memuriyet haklarının kaçırıldığı günden bu yana kesintisiz olarak devam ettiği belirtildi.

Kuzey Irak'ta şehit edilen polis memuru Vedat Kaya'nın, PKK tarafından kaçırıldıktan sonra Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildiği iddia edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, bazı sosyal medya platformlarında yer alan, 'Şehit edilen polis memuru Vedat Kaya'nın, PKK tarafından kaçırıldıktan sonra KHK ile ihraç edildiği' yönündeki haberlerin kesinlikle gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

EGM, İDDİALARI YALANLADI

İddiayla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"KHK'lar kapsamında yapılan kamu görevinden çıkarma işlemleri, ilgililerin isimleri ile birlikte Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmektedir. Şehidimiz hakkında bu kapsamda herhangi bir işlem tesis edilmediği de ilgili KHK listelerine bakıldığında görülecektir. Şehit polis memuru Vedat Kaya'nın memuriyet hakları, PKK terör örgütü tarafından kaçırıldığı günden bu yana kesintisiz olarak devam etmiştir. Menfur olayın ardından şehitlik işlemleri de başlatılmıştır. Şehitler üzerinde yapılmaya çalışılan bu tür provokasyon girişimleri, hem şehidimizin ailesi ve yakınlarını hem de emniyet teşkilatını derinden üzmektedir" denildi.

YORUMLAR
500
Bodrum'da 1 polisin şehit edildiği olayla ilgili davaya devam edildi Bodrum'da 1 polisin şehit edildiği olayla ilgili davaya devam edildi

Son Dakika Güncel Kuzey Irak'ta şehit edilen polis memuru Vedat Kaya'nın KHK ile ihraç edildiği iddiası - Son Dakika


Advertisement