Son Dakika Haberleri: 'Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti Kuruluş Yıl Dönümü" Resim Sergisi

'Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti Kuruluş Yıl Dönümü" Resim Sergisi

12 ay önce

Kafkas Vakfı, Çerkez Dernekleri Federasyonu ve Birleşik Kafkasya Derneği tarafından "Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti Kuruluş Yıl Dönümü" isimli resim sergisi açıldı.

'Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti Kuruluş Yıl Dönümü
Kafkas Vakfı, Çerkez Dernekleri Federasyonu ve Birleşik Kafkasya Derneği tarafından "Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti Kuruluş Yıl Dönümü" isimli resim sergisi açıldı.

Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti'nin 99. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Taksim Metrosu Resim Sergi Salonu'nda düzenlenen "Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti Kuruluş Yıl Dönümü" isimli resim sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Çerkez Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Yılmaz Dönmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 11 Mayıs 1918'de Kuzey Kafkasya'nın kuruluş yıl dönümünden dolayı sergiye açtıklarını söyledi.

Sergide o dönem Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti'nin kuruluşunda yer alan kişilerin fotoğraflarının da yer aldığını belirterek, "Bunun yanında da o dönemi anlatan fotoğraf ve resimler var. Sergide toplamada 78 tane resim bulunuyor. "dedi.

Sergi, 13 Mayıs'a kadar gezilebilecek.



Gün Ortasında Balıkçı Ağlarının Üzerinde İlişkiye Girdiler Nuh'un Gemisi'nin Ağrı Doğubeyazıt'ta Olduğu Yeraltı Radar Görüntüleriyle Kanıtlandı

ABD'den 24 Haziran Seçimleri İçin İlk Yorum: Endişeliyiz