Son Dakika Haberleri: Kuzey Kore'den ABD'ye 'Askeri Müdahale' Tepkisi: Korkmuyoruz

Kuzey Kore'den ABD'ye 'Askeri Müdahale' Tepkisi: Korkmuyoruz

7 ay önce

Kuzey Kore, 'Nükleer gücümüz halkımızın canının korunması için en güvenilir savaş caydırıcısıdır' diyerek ABD'nin olası askeri müdahale tehditlerinden korkmadığını açıkladı.

Kuzey  Kore Haber Ajansı'nın adını açıklamadığı  Dışişleri Bakanlığı sözcüsüne dayandırdığı haberinde,  ABD Dışişleri Bakanı  Rex Tillerson'ın  Kuzey Kore'nin nükleer programına karşı daha sert yaptırımlar uygulanması ve muhtemel askeri müdahale açıklamasının kendilerini korkutmadığı belirtildi.

"EN GÜVENİLİR SAVAŞ CAYDIRICIDIR"

Sözcü, "Kuzey  Kore'nin nükleer gücü çok kıymetli bir adalet kılıcıdır ve sosyalist ana vatanımız ile halkımızın canının korunması için en güvenilir savaş caydırıcısıdır." ifadesine yer verildi.

"ABD, KUZEY KORE'Yİ KORKUTACAĞINI SANIYORSA..."

ABD'nin  Kuzey Kore'nin nükleer gücünü kabullenmesi gerektiğine işaret eden sözcü, "Eğer iş adamına dönmüş  ABD yetkilileri  Kuzey Kore'yi korkutacaklarını sanıyorlarsa bilmelidirler ki bu yöntemleri işe yaramıyor." dedi.

ABD, NÜKLEER KONUSUNDA UYARMIŞTI

Asya turu çerçevesinde  Japonya'nın ardından cuma günü  Güney Kore'ye ziyarette bulunan Tillerson, Güney ve  Kuzey Kore sınırındaki askerden arındırılmış bölgede yer alan Panmunjom köyünü ziyaretinde  Kuzey Kore'nin nükleer faaliyetlerine devam etmesi halinde ülkeye askeri müdahalede bulunulması seçeneğinin masada olduğunu belirtmişti.

Tillerson,  Kuzey Kore'ye karşı "stratejik sabrın" tükendiğini söylemişti.

Kuzey'e askeri harekat düzenlenmesi olasılığının olup olmadığına ilişkin soruyu Tillerson, "Elbette, işin askeri çatışma noktasına gelmesini istemiyoruz. Eğer nükleer silah programları tehdidini, bizim eylem gerektirdiğine inandığımız bir düzeye çıkarırlarsa, bu seçenek masada duruyor." şeklinde yanıtlamıştı.

Kuzey Kore'den BMGK'ya Uyarı: Nükleer Savaşın Eşiğine Geldik


Erdoğan'dan Amerikalı Gazeteciye: Bize Vermediğiniz Silahları Teröristlere Nasıl Verdiniz? Jelena Yenge, Derin Yırtmaçlı Kıyafetiyle Frikik Vermekten Kurtulamadı
Niğde Polis Meslek Yüksekokulu'nda Helikopter Kazası: 1 Polis Şehit, 1 Yaralı