Kuzey Kore devlet radyosuna göre Kim Jong-un çalışmalarına devam ediyor - Son Dakika

Kuzey Kore devlet radyosuna göre Kim Jong-un çalışmalarına devam ediyor

26.04.2020 17:52

Geçtiğimiz birkaç gündür hakkında bitkisel hayatta olduğu ve hatta öldüğü haberleri çıkan Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un hakkında ülkesinin radyosu aktif bir şekilde çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

Güney Kore'nin Yonhap haber ajansında yer alan habere göre, Kuzey Kore devlet radyosu Kim Jong-un'un aktif bir şekilde çalıştığını aktardı.

Haberde, Kim'in kuzey sınır kasabasında yeni şehir Samjiyon'un kurulmasına yardım eden tüm çalışanlara ve işçilere tüm kalbiyle takdir ettiği belirtildi.

Günlerdir Kuzey Kore liderinin sağlık durumuna ilişkin ortaya çıkan söylentilere ise değinilmedi.

İDDİALARI ABD MEDYASI ORTAYA ATTI

Geçtiğimiz günlerde, ABD medyasında yer alan haberlerde Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un geçtiğimiz hafta bir kalp ameliyatı geçirdiği ve durumunun ciddi olduğu iddia edilmişti. Güney Kore haber ajansı Yonhap ise Kim'in durumunun ciddi olduğuna dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını öne sürmüştü.

ABD Başkanı Donald Trump ise Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada Kim'in sağlığına ilişkin "Bence haberler doğru değil. Eski belgelerin servis edildiğini duydum. Kuzey Kore ile iyi ilişkilerimiz var, benim de Kim Jong-un'la iyi ilişkim var. Umarım Kim iyidir." ifadelerini kullandı.

BELİRSİZLİK SÜRÜYOR

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un sağlık durumuyla ilgili söylentilerin gerçekliği belirsizliğini korurken, Çin'den içinde doktorların da bulunduğu bir heyetin Kuzey Kore'ye gittiği öne sürülmüştü. ABD basınında çıkan haberlere göre, Çin Komünist Partisi Uluslararası İrtibat Dairesi'nin üst düzey bir yetkilisi liderliğindeki doktor heyeti perşembe günü Kuzey Kore'ye gitmek üzere Pekin'den ayrıldı.

Kuzey Kore devlet radyosuna göre Kim Jong-un çalışmalarına devam ediyor
"Kim Jong Un öldü" iddiaları ayyuka çıkınca Çin, Kuzey Kore'ye heyet gönderdi ABD'li senatör Lindsey Graham: Kim Jong-un ölmediyse, şaşırırım

Son Dakika Dünya Kuzey Kore devlet radyosuna göre Kim Jong-un çalışmalarına devam ediyor - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Ünlü Rus model, morga girip koronavirüsten ölenlerin görüntülerini paylaştı Boran Kuzum ve Miray Daner'in Saygı dizisindeki küvet sahnesi gündeme bomba gibi düştü Koku kaybı, ateş ve öksürüğe göre daha ciddi bir koronavirüs belirtisi Kelbecer'i terk eden Ermeniler ölen akrabalarını mezarlarından çıkarıp yanlarında götürüyor Juventus'un yıldızı Dybala doğum gününde aşka geldi! Manken sevgilisiyle dudak dudağa poz verdi Pandeminin başında "Virüs Türkleri az etkiler" diyen Doç. Dr. Oytun Erbaş, kendini bu sözlerle savundu Aliyev açtı ağzını yumdu gözünü! Kendisine basın özgürlüğü suçlaması yapan BBC'ye Batı'nın iki yüzlülüğünü anlattı Ermenistan'dan Suriye'ye gönderilen silahlar Rusya'ya karşı savaşan gruplara verilmiş