Kuzey Kore, sularına giren Güney Koreli askeri önce vurdu, sonra yaktı - Son Dakika

Kuzey Kore, sularına giren Güney Koreli askeri önce vurdu, sonra yaktı

24.09.2020 06:15

Kuzey Kore, kendi sularına girdiğini iddia ettiği Güney Koreli 47 yaşındaki Okyanuslar ve Balıkçılar Bakanlığı görevlisini öldürdü. Güney Kore, askerin sırtından vurulup bedeninin yakıldığını ve bu vahşi eylemi kınadığını duyurdu.

Kore Yarımadası deniz sınırındaki Yeonpyeong Adası açıklarında Kuzey Kore sularına giren Güney Kore Okyanuslar ve Balıkçılık Bakanlığı görevlisinin vurularak öldürdüğü bildirildi.

DENETLEME GÖREVİNDEYDİ

Yonhap haber ajansının Güney Kore Savunma Bakanlığına dayandırdığı haberine göre, Güney Kore Okyanuslar ve Balıkçılık Bakanlığında görevli 47 yaşındaki kişi vurularak öldürüldü. Savunma Bakanlığı, iki ülke deniz sınırındaki Yeonpyeong Adası açıklarında hafta başında 500 tonluk bir gemiyle denetleme görevindeyken gözden kaybolan yetkiliyi Kuzey Kore'nin öldürdüğünü doğruladı.

KINAMA MESAJI YAYINLANDI

Bakanlık açıklamasında, "Askeriyemizin kapsamlı istihbarat analizlerine göre, Kuzey Kore, sularında bulduğu adamı vurarak ve bedenini yakarak şiddet suçu işledi. Ordumuz bu vahşice eylemi sert şekilde kınamakta ve Kuzey Kore'yi izahat vermeye ve sorumluları cezalandırmaya sevk etmektedir" ifadesi kullanıldı.

EKİPLER TARAFINDAN ARANIYORDU

Yonhap'a göre, Temmuz 2008'de Kumgang mesire alanında yasaklı bölgeye girmesiyle vurularak öldürülen Park Wang-ja sonrası Kuzey Kore'de ilk kez bir Güney Koreli vurularak öldürüldü. Güney ve Kuzey Kore arasındaki fiili deniz sınırı Kuzey Sınır Hattının (NLL) 10 kilometre güneyinde denetleme görevi esnasında aniden kaybolan yetkilinin 20'ye yakın deniz ve hava unsuruyla arandığı ancak bulunamadığı açıklanmıştı.

Kuzey Kore, sularına giren Güney Koreli askeri önce vurdu, sonra yaktı

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Kuzey Kore, sularına giren Güney Koreli askeri önce vurdu, sonra yaktı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (14)
  • Ne mutlu türküm diyene: insan degil onlar sen merak etme leş onlar leş 2 1 Yayından Kaldır
  • ATA: Sen tüm Van adına konuşamazsın. Van' da da bu vatanı seven çok insan var. İyi ve kötü her yerde var. Askere polise korucuya öğretmene mühendise doktora hemşireye... uzanan elleri bu devlet her ilde her şehirde kırar. Ellerine sağlık. 6 2 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Sahte içki ölümleriyle ilgili anason yağı üreticisinden itiraf gibi sözler: Satışları10 kat arttı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli koronavirüs aşısında hedefi belirledi: Önümüzdeki bahar aylarına kadar aşı meselesini çözeceğiz İki grup arasında çıkan tartışmada ateşlenen saçma, balkona çıkan vatandaşın kafasına isabet etti Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti