Kuzeyşehir'de yaşam başladı - Son Dakika

Kuzeyşehir'de yaşam başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iş birliğinde 50 bin konutlu 8 bin 500 dönümde hayata geçirilen Kuzeyşehir Toplu Konut Projesi'nde yaşam başladı.

Kuzeyşehir'de yaşam başladı, System.String[]

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iş birliğinde 50 bin konutlu 8 bin 500 dönümde hayata geçirilen Kuzeyşehir Toplu Konut Projesi'nde yaşam başladı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, son yıllarda aldığı göçle hızlı nüfus artışı yaşayan Gaziantep'te oluşan konut sıkıntısı için harekete geçen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TOKİ işbirliğiyle Kuzeyşehir Toplu Konut Projesi'ni hayata geçirdi.

Gerek altyapı gerekse üstyapı çalışmalarının tamamlandığı Kuzeyşehir, market, kasap, bakkal, okul ve caminin yanı sıra geleneksel sokak yaşam unsurlarıyla canlandı.

Kuzeyşehir'de yaşayan vatandaşların, eğitimden sağlığa, sosyal yaşamdan ulaşıma, tüm fiziki ve sosyal ihtiyaçlarını şehir merkezine gitmeden karşılayabilecek.

Kuzeyşehir'de oturan Remzi Kurt, mahalleden memnuniyetini dile getirerek, "Büyükşehir Belediyemizden Allah razı olsun. Çok mutluyuz, yaşam çok güzel. Evler çok iyi. Komşuluk ilişkileri sıkı. Kenar semtten geldik buraya kültür, insanlık, birlik ve beraberlik var. Ulaşım konusunda da otobüslerimiz saatinde geçiyor." ifadesini kullandı.

İbrahim Halil Yaprak da Büyükşehir Belediyesi'nin sunduğu imkanlarla yatay mimarinin güzelliğine değinerek, şunları kaydetti:

"Konut sayıları da artmaya devam ediyor. İnsanlar güzel, sosyal ilişkiler, komşuluk ilişkileri bize eski mahalle havasını yansıtıyor. Çok yüksek binaların olmaması, yatay dağılmış olması çok iyi düşünülmüş. İlişkiler çok iyi. Gaziantep kültürü farklı bir kültür. Başta yemeklerimiz olsun, sosyal ilişkilerimizde zaman zaman zorluk çekiliyor ama kısa sürede uyum sağlanıyor. Ulaşımda araç sayıları arttırıldı şu anda bir problem yaşamıyoruz."

Bahar Koca ise Kuzeyşehir'e yeni taşındıklarını ifade ederek, "Burada, hayat çok iyi geçiyor. Yaşam olarak, serinlik olsun çok iyi. İhtiyaçlarımızı da karşılıyoruz. Komşuluk ilişkileri iyi gidiyor. Kat sayılarının az olması avantaj kalabalık yaratmıyor." bilgisini paylaştı.

YORUMLAR

Son Dakika

İtalyan spiker Diletta Leotta ile boksör Daniele Scardina'nın ilişkisi sona erdi Son Dakika: Döviz ve altındaki aşırı dalgalanma sonrası AK Parti'den ilk açıklama: Her türlü kriz senaryosunu boşa çıkaracağız Yıllar önce eşini aldatan Tamer Karadağlı'dan itiraf: Özür dilediğim için pişmanım Kayboldu zannettiği 60 altın, çantasının astarından çıktı 73 yaşındaki adam, çoban köpeğine tecavüz ederken yakalandı Konserde Gülden Karaböcek'ten Ayta Sözeri'ye ilginç espri: Yakışıklı kadınsın Younes Belhanda, 6 ay önceki kırmızı kart için ceza kesen Galatasaray'a rest çekti: Ayrılmayacağım Hayvanları için yaprak toplayan kadın, uçuruma yuvarlanarak hayatını kaybetti Ons altın 2.075 dolarla rekor kırdı! İşte gram, çeyrek ve cumhuriyetin fiyatı AK Partili kadınlar Abdurrahman Dilipak için 81 ilde suç duyurusunda bulunacak İmamoğlu'ndan parti kuracağı konuşulan Muharrem İnce hakkında iki cümlelik yorum Merkez'den döviz ve altındaki aşırı oynaklığa karşı ilk hamle geldi: Bankalara tanınan likidite imkanları yarıya düşürüldü Oyuncu İpek Tanrıyar, 45 günde eridi! Tüm hamilelik kilolarını verdi Sevdiği kızın ailesine kızıp 6 ayda 212 kilo verdi Şarkıcı Cavit Murtezaoğlu, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti