KUZKA Ajansının11. Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

KUZKA Ajansının11. Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı

20.06.2013 10:29
KUZKA Ajansının11. Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı 11. Kalkınma Kurulu Toplantısı 18 Haziran 2013 Salı günü Kastamonu Üniversitesi 3 Mart toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Kastamonu Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan BEKTAŞ, Sinop Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yavuz Selim KÖŞGER, Çankırı Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Üyesi Vahdettin ÖZCAN, Ajansımız Kalkınma Kurulu Başkanı Sedat İŞERİ, KUZKA Genel Sekreter Vekili Av. Hilmi ERGÜR, Kastamonu Belediye Başkan Vekili Bahri YAVUZ, Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinden kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarını temsilen çok sayıda Kalkınma Kurulu üyesi ile ilgili Ajans personeli katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kastamonu Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan BEKTAŞ, "Bu bölgeyi ayağa kaldıralım, diğer bölgelerle arasındaki kalkınmışlık farklarını azaltalım diye bir görevimiz var. Derdimiz, davamız bu. Bölgede planlı kalkınmayı Türkiye olarak başaramadık. Önce batıda sonrada doğuda bir yığılma oluştu. Türkiye'deki gelişmeler de burada etkili oluyor. Doğu, batı derken biz arada kalıyoruz. Başımızın çaresine bakmamız lazım. Doğudakilerden ve Batıdakilerden daha çok çalışmamız lazım. Bölgemizin bir kısım gerçekleri var. Bu gerçeklerden yola çıkarak bir şeyler yapmamız lazım. O yüzden düşüncesi olan, sözü olan, fikri olan herkese çok iş düşüyor." dedi.

Sinop Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yavuz Selim KÖŞGER ise konuşmasında, kalkınma ajanslarının bölgesel kalkınmaya ivme kazandırdığını ifade ederek, Sinop ve diğer iller için hem planlanan hem de yeni açılımlar noktasında KUZKA'nın kendisinden beklenileni vereceğini vurguladı. KÖŞGER, "Bölgemizin her santimetrekaresini ekonomiye katmak, her ferdi bu noktada aktive etmek durumundayız. Üzerimize düşeni yapmalıyız. Bu noktada KUZKA'nın önemli katkısı olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Çankırı Valimiz ve KUZKA Yönetim Kurulu Üyesi Vahdettin ÖZCAN' da Kalkınma Kurulu'nun bir istişare ve danışma kurulu olduğunun altını çizerek, yapılan toplantılarda fikirlerin beyan edilmesi gerektiğini söyledi.

KUZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Sedat İŞERİ ise konuşmasında, "Bu gün yapmakta olduğumuz 11. Kalkınma Kurulu Toplantısında 2014-2023 yılı TR 82 Bölge Planı ekseninde bir tartışma açarak plana kurulumuzun görüşlerini yansıtmayı hedefliyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından KUZKA Planlama, Programlama ve Stratejik Araştırmalar Birimi Başkanı Mustafa GÜL, 'Bölgesel Mevcut Durum ve Bölgesel 2023 Hedefleri' adlı sunumu yaptı.

Toplantı kurul üyeleri tarafından mevcut durum ve hedeflerin tartışılması sonrasında 2013 yılı teklif çağrısı için üyelerin tekliflerinin alınmasının ardından sona erdi.

Balıkesir'de eşini öldürüp, intihar eden adamın bıraktığı not gün yüzüne çıktı! Cinayeti 'aldatma' sebebiyle işlemiş Balıkesir'de eşini öldürüp, intihar eden adamın bıraktığı not gün yüzüne çıktı! Cinayeti 'aldatma' sebebiyle işlemiş Köyde yanlış anlaşılmadan çıkan yol tartışması tatlıya bağlandı Köyde yanlış anlaşılmadan çıkan yol tartışması tatlıya bağlandı Sinop'ta Meydan Projesi Kapsamında Yeni Yapılan Esnaf Çarşısında Tavan Çöktü: 1 Kişi Yaralandı Sinop'ta Meydan Projesi Kapsamında Yeni Yapılan Esnaf Çarşısında Tavan Çöktü: 1 Kişi Yaralandı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel KUZKA Ajansının11. Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement