Son Dakika Haberleri: Kuzu: "Güney Afrika'daki Eski Apartheid Rejiminin Uygulamaları Bugün Filistin'de Yaşanıyor"

Kuzu: "Güney Afrika'daki Eski Apartheid Rejiminin Uygulamaları Bugün Filistin'de Yaşanıyor"

4 gün önce

- Türk kökenli Hollanda milletvekili Tunahan Kuzu ile röportaj İsrail güçlerince bu sabah işgal altındaki Doğu Kudüs'te gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Türk kökenli Hollanda milletvekili Tunahan Kuzu, İsrail'in Filistin'e yönelik politikalarının 1980'li yıllarda Güney...

- Türk kökenli Hollanda milletvekili Tunahan Kuzu ile röportaj İsrail güçlerince bu sabah işgal altındaki Doğu Kudüs'te gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Türk kökenli Hollanda milletvekili Tunahan Kuzu, İsrail'in Filistin'e yönelik politikalarının 1980'li yıllarda Güney Afrika'daki apartheid rejimi uygulamalarına benzediğini söyledi.

Hollanda'daki Denk Partisi Milletvekili Kuzu, serbest bırakıldıktan sonra Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesi içinde yer alan Mescid-i Aksa'da gözaltına alınmasına ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Kuzu, Filistinlilerin her yıl 15 Mayıs'ta andıkları Nekbe'nin (Büyük Felaket) 71. yılında Filistinlilere destek vermek amacıyla Kudüs'e geldiğini belirtti.

Mescid-i Aksa'ya cuma namazı kılmak için gittiği sırada İsrail güçlerinin kendisi ve beraberindeki üç kişiyi yaklaşık bir saat boyunca alıkoyduğunu anlatan Kuzu, uzun süre güneşin altında bekletildiklerini, pasaportlarına ve telefonlarına el konulduğu, hakarete uğradıklarını, bir saatlik sürenin ardından da serbest bırakıldıklarını dile getirdi.
Kuzu:
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 10:13 Kaynak: AASon Dakika! TBMM'ye Girmeye Çalışırken Yakalanan 2 DHKP-C'li Terörist Tutuklandı Bakan Varank: Ölçü Aletlerinin Muayenesini Yaptırmayan Esnafa Tanınan Muafiyet Süresi 28 Mayıs'ta Sona Eriyor Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu'nun Yaptığı Köprü Paylaşımı Sosyal Medyada Gündem Oldu Fıstığın Kilosunun 120 Liraya Çıkması Bekleniyor