Kyb'de Terör Örgütü PKK Çatlağı - Son Dakika

Kyb'de Terör Örgütü PKK Çatlağı

24.03.2018 16:29
Kyb'de Terör Örgütü PKK Çatlağı, System.String[]

Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Ankara Temsilcisi Behroz Gelali, partisindeki bazı yetkililerin terör örgütü PKK'yı destekler mahiyette açıklama yapmalarına sert tepki göstererek, açıklamaların KYB'nin evini başına yıkmaktan öteye gitmediğini belirtti.

Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Ankara Temsilcisi Behroz Gelali, partisindeki bazı yetkililerin terör örgütü PKK'yı destekler mahiyette açıklama yapmalarına sert tepki göstererek, açıklamaların KYB'nin evini başına yıkmaktan öteye gitmediğini belirtti.

Gelali, KYB'nin üst düzey yetkilileri ve politbüro üyelerine bir mektup göndererek, Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı sırasında partide bazı yetkililerin medya önünde PKK'yı destekler nitelikte açıklamalar yapması nedeniyle Türkiye ile ilişkilerin çok kötü bir sürece girdiği uyarısında bulundu.

KYB içerisinde bazı yetkililerin sorumsuz davrandığını dile getiren Gelali, "Bu yetkililer televizyon kameralarının önüne çıkınca, KYB ve güçlü olduğu bölgenin çıkarlarını unutarak, Afrin'e güç göndermeyi gündeme getiriyorlardı. Böylesi açıklamalar Kürtler başta olmak üzere KYB'nin evini başına yıkmaktan öteye geçmiyor." ifadelerini kullandı

Siyasi müzayedeye sınır konulmasının gerektiğine dikkati çeken Gelali, böylesi bir siyasetin haftalık ömrünün bile olmadığını ve kimsenin çıkarlarına hizmet etmediğini söyledi.

Celal Talabani'nin Aralık 2012 tarihinde ani bir şekilde hastalanmasından sonra, Türkiye ve KYB arasındaki ilişkilerin her geçen gün kötüye doğru gittiğini hatırlatan Gelali, Talabani'nin barış süreçlerinde iyi bir rol oynadığını ve asla siyasi müzayede içerisine girmediğini belirtti.

Gelali'nin mektubu, Başbakan Binali Yıldırım'ın dün düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin hava sahasını Erbil'e açılacağını ancak terör örgütüne yönelik Süleymaniye'deki açıklamalar ve ülkenin aleyhine faaliyetlerin yoğun bir şekilde devam etmesi gerekçesiyle buraya açılmayacağını duyurmasından sonra gelmesi dikkati çekti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kyb'de Terör Örgütü PKK Çatlağı - Son Dakika


Son Dakika

Çin'de 14 bin kişinin karantinaya alınmasına neden olan SARS virüsü Irak'ta da görüldü Bursa Valiliği, "Restoran bakan yardımcısı için açıldı" iddiasını yalanladı Çin'den şok görüntüler! SARS virüsü nedeniyle karantinaya alınmak istenen 14 bin kişi kaçmaya çalıştı Selin Ciğerci'nin arabasında açıklama yapan Melisa Emirbayer: Seren Serengil tarafından oyuna getirildim Kadirli Devlet Hastanesi'nde görev yapan 50 sağlık çalışanının korona testi pozitif çıktı Başakşehir teknik heyetinin mağlubiyet sözleri Beşiktaşlıları kızdırdı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fitne ateşi" yorumu sonrası AK Partili isimlerden Arınç'a peş peşe istifa çağrısı Öfkelenen koca, hareket halindeki araçtan eşini attı! Talihsiz kadın feci şekilde can verdi