Kyk Gençleri Balkanlara Götürüyor - Son Dakika

Kyk Gençleri Balkanlara Götürüyor

04.03.2018 10:11
Kyk Gençleri Balkanlara Götürüyor

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri” kapsamında Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ki KYK yurtlarında kalan öğrencilere yönelik olarak “Balkanlar Tarih Bizi Çağırıyor“ gezisi düzenliyor.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından "Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri" kapsamında Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde ki KYK yurtlarında kalan öğrencilere yönelik olarak "Balkanlar Tarih Bizi Çağırıyor" gezisi düzenliyor.

81 il ve KKTC'de bulunan yurtlarda barınan öğrenciler arasından kura ile belirlenecek KYK'lı gençler, İstanbul, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ ve Bosna Hersek'i kapsayacak gezi için gün sayıyorlar.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürlüğü'ne bağlı 13 yurt müdürlüğünde sosyal etkinliklere katılan öğrenciler arasından çekilen kura ile belirlenen 33 kız, 24 erkek öğrencinin hazır bulunduğu kura çekimi il müdürlüğünde yapıldı. "Balkanlar -Tarih Bizi Çağırıyor" gezisine katılacak 1 kız ve 1 erkek öğrenci için birer asil ve üçer yedek öğrenci belirlemek üzere yapılan kura çekimin sonucunda; Mengücek Gazi yurdundan Firdevs Bener, Abdurrahim Reyhan yurdundan da Enes İlgin asil talihliler olarak belirlendi.

Kura sonucunda belirlenen öğrenciler 08-13 Nisan 2018 tarihleri arasında 'Balkanlar Tarih Bizi Çağırıyor' gezisine tüm illerden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden gelecek arkadaşlarıyla birlikte katılacaklar.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan KYK Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, "Tarihimizde önemli bir yeri olan ecdad topraklarını yakından görme, tanıma ve milli tarih şuuru oluşturmak adına gerçekleştirilecek olan bu anlamlı gezi geçtiğimiz yıl da yapılmıştı. Genel müdürlüğümüzün yükseköğrenim gençliğine yönelik olarak gerçekleştirdiği bu önemli gezi için öğrencilerimiz adına Genel Müdürümüz Sinan Aksu'ya içtenlikle teşekkür ediyorum" dedi. - ERZİNCAN

Kyk Gençleri Balkanlara Götürüyor
Kyk Gençleri Balkanlara Götürüyor
Kyk Gençleri Balkanlara Götürüyor
Kyk Gençleri Balkanlara Götürüyor

ABD'li dergiden skandal Türkiye manşeti: Türkiye'yi NATO'dan atma vakti ABD'li dergiden skandal Türkiye manşeti: Türkiye'yi NATO'dan atma vakti Sağlık Bakanı Koca, DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus ile görüştü Sağlık Bakanı Koca, DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus ile görüştü TBMM Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Kılıç: 'Müttefiklerimizden talebimiz, sorumluluklarının ve yükümlülüklerinin bilincinde olmaları' TBMM Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Kılıç: 'Müttefiklerimizden talebimiz, sorumluluklarının ve yükümlülüklerinin bilincinde olmaları'
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kyk Gençleri Balkanlara Götürüyor - Son Dakika


Advertisement