Kyk Öğrencileri İçin "Tematik Kış Kampları" - Son Dakika

Kyk Öğrencileri İçin "Tematik Kış Kampları"

15.01.2018 17:58

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) "Tematik Kış Kampları" programı kapsamında Samsun'da düzenlenen "Değerler Kampı" başladı.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) "Tematik Kış Kampları" programı kapsamında Samsun'da düzenlenen "Değerler Kampı" başladı.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) KYK Münevver Ayaşlı Kız Öğrenci Yurdu'nda düzenlenen programda 7 şehirden 150 öğrenci bir araya geldi.

Programda konuşan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, öğrencilere yönelik yapılan tüm etkinliklerin kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Yapılan hizmetin ve verilen emeklerin karşılığını öğrencilerin ülkeye yapacakları hizmetlerle ödeyeceğine inandığını vurgulayan Bilgiç, güçlü olmak için çok çalışılması gerektiğini vurgulayarak, bunun için eğitimin ve bilimin önemine işaret etti.

Bilgiç, "Zalimlerin elindeki imkanların daha fazlasına sahip olabilmek, ancak dünyada olup bitenin farkında olmakla birlikte üzerimizdeki görevin de farkında olabilmek ve yüklendiğimiz her görevi hakkıyla yerine getirmekten geçiyor. Ancak o zaman zalime 'dur' diyebilecek mesafeye varmak, güce ulaşmak mümkün olacak." diye konuştu.

Bilgiç, öğrencilerin devletin sağladığı imkanları iyi değerlendirerek gelecek için çok çalışması gerektiğinin altını çizdi.

KYK Samsun İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu da Tematik Kış Kampları'nın 3 yıldır sürdüğünü hatırlattı.

Kasapoğlu, 81 ilden bin 800 öğrencinin Uluslararası İlişkiler, Tarih ve Medeniyet, İnsan ve Toplum, Türk İslam Sanatları, Vefa, Edebiyat, Ar-Ge ve İnevasyon, İletişim, Spor ve Sağlıklı Yaşam, Sinema, Değerler ve Hukuk gibi alanlarda Tematik Kış Kampları düzenleyerek gençleri sosyal ve akademik alanlarda geliştirmek istediklerini ifade etti.

Programda ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, öğrencilere Değerler Eğitimi kapsamında bilgilendirme yaptı.

Bingöl, Niğde, Isparta, Osmaniye, Tunceli, Uşak ve Van'dan gelen öğrenciler 5 gün sürecek kampta çeşitli etkinliklere katılacak.

Kyk Öğrencileri İçin Tematik Kış Kampları
Kyk Öğrencileri İçin Tematik Kış Kampları
Kyk Öğrencileri İçin Tematik Kış Kampları
Kyk Öğrencileri İçin Tematik Kış Kampları

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kyk Öğrencileri İçin 'Tematik Kış Kampları' - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı