"La FABULA" Emin Turan Kişisel Sergisi 4 - 29 Nisan - Son Dakika

"La FABULA" Emin Turan Kişisel Sergisi 4 - 29 Nisan

21.03.2017 15:31

Evin Sanat Galerisi kuruluşunun 21.yılını kutlarken, bu sürenin yarısını sanat öğrencisiyken sıkı bir izleyici olarak geçirmiş, diğer yarısını ise sanatçı olarak sergileriyle zenginleştirmişEmin Turan'ın 7.sergisini izleyiciyle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyor.

Ressam, daha sosyal medya diye bir şey hayatlarımıza girmemişken, elektronik iletişim sistemlerini konu alan işleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Her yeni sergisinde duruşunu zenginleştiren Turan, Latin Amerika'da kültür ve doğa araştırmaları yapmış, bu sürecin sonunda da hem oryantalist, hem de kendine dönük oryantalist tavırları bir çeşit hesaplaşmaya davet ettiği sergisiyle yine Türk resminde bir ilke imza atmıştı. Yeni sergisi LA FABULA ise döneminin tanığı olarak dünyadan bir dizi insanlık alegorisine yer verirken, bu 7 sergilik serüvenin farklı dönemeçlerinden izler bulabileceğiniz türden.

Emin Turan, resmini yerçekimi geometrisi ismini verdiği bir doku üzerine kuruyor. Tuvalin yüzeyine yayılan sinir uçları, hem gören gözün sabit olmadığını imlerken, tuvalin belleğine dikkat çekerek, ressamın çalışma seansları arasındaki zamanların geçişkenliğini sağlıyor ve metafizik bir aralığın oluşmasına izin veriyor. Turan çağını yorumlamak için ışığın kültürel fiziğinin mimarlığına soyunuyor ve analitik yapı yerine quantum fiziğinin mekanikleri almaya başlıyor.

Emin Turan 'ın "La Fabula" sergisi 29 Nisan tarihine kadar Evin sanat Galerisi'nde görülebilir.

 La FABULA Emin Turan Kişisel Sergisi 4 - 29 Nisan

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'La FABULA' Emin Turan Kişisel Sergisi 4 - 29 Nisan - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bill Gates'in insanlara çip takmak için koronavirüs salgınını kullandığı iddiası yalanlandı Real Madrid'in eski futbolcusu Royston Drente, iflas etti Lille, Burak Yılmaz'ın golleriyle Sparta Prag'ı 2-1 mağlup etti Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Genç kadın, gelin arabasının yolunu kesip eski erkek arkadaşını son kez ikna etmeye çalıştı Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Son Dakika: Fransa Ulusal Meclisi, Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ'ı devlet olarak tanıdı Suikast girişimi iddiaları sonrası İmamoğlu zırhlı makam aracı kullanmaya başladı