Son Dakika Haberleri: Ladik'te Süt ve Besi Verimi Artırma Çalışmaları

Ladik'te Süt ve Besi Verimi Artırma Çalışmaları

23 gün önce

Ladik Ziraat Odası Başkanı İmdat Demir, süt ve besi veriminin artırılması amacıyla süt otu tohumunun dağıtımına başladıklarını bildirdi.

Ladik'te Süt ve Besi Verimi Artırma Çalışmaları, System.String[]
Ladik Ziraat Odası Başkanı İmdat Demir, süt ve besi veriminin artırılması amacıyla süt otu tohumunun dağıtımına başladıklarını bildirdi.

Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, süt otunun verim ve protein oranının yüksekliğiyle hayvanda süt ve besi veriminin artırılması açısından başarılı bir yem bitkisi olduğunu söyledi.

Süt otunun arpa, yulaf, mısır silajı ve fiğ çeşitlerine kıyasla iyi bir bakım yapılması halinde yüksek besin değerli ve daha verimli kaba yem elde edilebileceğine işaret eden Demir, "Süt otu hayvanların severek tüketeceği bir yıllık bir yem bitkisidir. Hayvan yetiştiricileri üyelerimizin talebi üzerine 10 ar kiloluk torbalar içerisinde 500 kilo süt otu tohumu getirdik. Dağıtımına başladık. Dekar başı 5 kilo tohum ekiliyor. İyi bir bakım yapıldığı takdirde 3-4 defa biçilebilir. Besin değeri diğer arpa, yulaf, mısır silajı ve fiğ çeşitlerine göre daha yüksek. Bizim de ziraat odası olarak amacımız, Ladik'te süt ve besi verimini artırmaktır." dedi.Survivor 2019'un İlk Yarışmacısı MasterChef Yarışmacısı Murat Özdemir Oldu Doktorlar, Candan Erçetin'i Yuhalayıp Salonu Terk Etti

Şarkıcı Berkay, Arda'nın Saldırı Sonrası Dostlarını Aramış: Bu Mekanı Tarayacaksınız, Arda'nın da Bacağına Sıkacaksınız