Son Dakika Haberleri: Ladik Ziraat Odası'ndan Erozyon Uyarısı

Ladik Ziraat Odası'ndan Erozyon Uyarısı

2 ay önce

Ladik Ziraat Odası Başkanı İmdat Demir, vatandaşların, erozyona karşı dere ve göl kenarlarını ağaçlandırması gerektiğini söyledi.

Ladik Ziraat Odası'ndan Erozyon Uyarısı, System.String[]
Ladik Ziraat Odası Başkanı İmdat Demir, vatandaşların, erozyona karşı dere ve göl kenarlarını ağaçlandırması gerektiğini söyledi.

Demir, yaptığı açıklamada, ilkbahar mevsiminde yağışların arttığını ve özellikle derelerde meydana gelen taşkınların tarım arazilerinin erozyonuna sebebiyet verdiğine dikkati çekti.

Arazideki verimli toprağın sel sularıyla taşındığını dile getiren Demir, "O güzelim verimli tarım arazileri sel suları ile taşınıyor. Dere kenarlarına dikilecek kavak ve söğüt ağaçları inanıyorum ki tarım arazisinin erozyona uğramasını engelleyecektir. Fidan dikim mevsimi olan bu günlerde, dere ve göl kenarlarının ağaçlandırılarak değerlendirilmesi hem erozyonu önleyecek ve hem de ekonomik yönden faydalı olacak." dedi.

İmdat, 15 yıllık kavak ve söğüt ağaçlarının da kereste olarak kullanılabildiğini kaydetti.
Tiyatro Dünyası Yasta! Oyuncu Ergün Işıldar Hayatını Kaybetti Kapatılan Wikipedia'nın Kurucusu "Türk Halkının Yanında Olacağım" Mesajı Verdi
AİHM'in Daha Önce Verdiği Karar, Referandum Başvurusunda CHP'yi Umutlandırdı

1