Lamenko'nun Dev İsmi El Carpeta "A Baılar" Gösterisiyle Türkiye'de - Son Dakika

Lamenko'nun Dev İsmi El Carpeta "A Baılar" Gösterisiyle Türkiye'de

19.03.2018 16:51
Lamenko'nun Dev İsmi El Carpeta

"El Carpeta" efsane dansçı Antonio Canales, Farru ve La Farruca'nın da kendisine eşlik ettiği "A Bailar" gösterisiyle Tepe İnşaat sponsorluğunda Türkiye'de ilk kez 6 Nisan'da Sevda - Cenap And Müzik Vakfı tarafından organize edilen 35.Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde Flamenko severlerle buluşacak.

Farruco ailesinden aldığı Flamenko geleneğine zarafet, estetik ve eşsiz doğaçlama yeteneğini ekleyen, günümüzün en iyi flamenko dansçılarından biri olan Manuel Fernandez Montaya "El Carpeta" efsane dansçı Antonio Canales, Farru ve La Farruca'nın da kendisine eşlik ettiği "A Bailar" gösterisiyle Tepe İnşaat sponsorluğunda Türkiye'de ilk kez 6 Nisan'da Sevda - Cenap And Müzik Vakfı tarafından organize edilen 35.Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde Flamenko severlerle buluşacak.

Manuel, Farruco ailesinin bir üyesi olarak gençliği ve cüretkârlığı ile büyük babasının Flamenko mirasını köklerini unutmadan ama yeni eğilimleri de kucaklayarak devam ettiriyor.

Manuel'in dans ayakkabıları, onun gücünün ve yaşam tutkusunun bir simgesi. Manuel, Farrucoların klasik stiline, içinde yaşadığı çağın eğilimlerini de harmanlayarak dans ediyor.

El Carpeta kariyerinde, İspanya, Brezilya, ABD, Meksika, Kolombiya gibi ülkelerdeki önemli festival ve etkinliklerde yer aldı.

2016'da Uluslararası Endülüs Flamenko Okullarından en iyi Flamenko dansçısı ödülünü aldı. 2017'de Las Vegas'ta gerçekleşen Grammy Galasında dünyaca ünlü Alejandro Sanz'a ithafen gerçekleştirilen Grammy Gala'ya katıldı.

Samimi, neşeli ve hassas Farruco, çocukluğundan bu yana, kardeşleri ve annesiyle katıldığı gösterilerde her vuruşun ve temponun keyfini çıkarıyordu. Dünyaca ünlü sinema yönetmeni Carlos Saura'nın Flamenko filminde de dans eden sanatçı, kardeşi Farruquito'ya hayranlık besliyordu.

Kariyerinde, Alejandro Sanz, Estrella Morente, Miguel Poveda ve usta Paco de Lucía gibi uluslararası alanda tanınmış sanatçılarla birlikte sahne aldı.

El Carpeta'ya eşlik eden sanatçılar onun gibi genç ve cesur, ritim, sevinç, acı, anlaşmazlık, hayal kırıklığı gibi duyguları tutku ile paylaşan sanatçılardan oluşuyor.

Gitaristler TR3S Flamenko şovunda da Román Vicenti, Cante de las Minas Festivalinde, 2017 yılında birincilik ödülüne layık görülmüş Flüt ve soprano saksafon sanatçısı Sergio de Lope, sayısız flamenko şarkıcısına eşlik etmesinin yanında endülüs caz, blues, funk, pop ve rock türlerinde de birçok sanatçıya eşlik eden Piyano ve elektro bass çalan Melchor Borja,

Aynı zamanda La Farruca ve Manuela Carrasco ile birlikte çalışan Şarkıcı Ezequiel Montoya ve Barullo and Raimundo Amador ile birlikte sahne almış Iván Carpio

Çeşitli flamenko sanatçıları ile dünyanın birçok yerinde çalışan perküsyonist Rafael Guiterrez

Sanatçı neredeyse tamamı müzisyen ve dansçılardan oluşan ailesi ile birlikte dünyayı gezerken bir yandan yepyeni gösterisi "A Bailar" ile yeteneğinin doruğuna ulaşıyor. Sanatçının 10 Mart 2018'de Premieri gerçekleşecek yepyeni gösterisi, Türkiye'de ilk kez 6 Nisan'da 35.Uluslararası Ankara Müzik Festivali'de.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Lamenko'nun Dev İsmi El Carpeta 'A Baılar' Gösterisiyle Türkiye'de - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Eşi tarafından dövülen kadın hastanelik oldu Polis denetimine takılan ehliyetsiz sürücü ve yanındaki 5 kişiye ceza yağdı Bakan Kasapoğlu'ndan 3 gol atan İrfan Can'a: Maşallah sana Son Dakika: Koronavirüs aşısında kimler öncelikli olacak? Bilim Kurulu, aşılamada 4 aşamayı belirledi Canlı yayında şoke eden itiraf! Evli ve 5 çocuk babası şahıs, 18 yaşındaki kızı alıkoydu Çin'de mezbahada 'sosis' yapılmak için bekleyen 40 köpek bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor