Son Dakika Haberleri: Lazer Destekli Saç Ekimi

Lazer Destekli Saç Ekimi

12 ay önce İlandır

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları, lazer destekli saç ekimi operasyonu hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

Lazer Destekli Saç Ekimi, System.String[]

Lazer destekli saç ekimi saç dökülmesi için kalıcı bir tedavidir. Son gelişmeler ile daha basit, daha rahat ve daha doğal görünüme kavuşma imkanı sunuyor. Poliklinikte lokal anestezi kullanılarak, kalıcı donör alanlarından alınan saçların kelleşen veya seyrelen bölgelere cerrahi olarak nakli yapılır.

Saç dökülmesi sorunu yaşayan hem erkek hem de kadınlar bu işlemden yararlanabilirler. Hasta seçiminde yaş sınırlaması yoktur, ancak daha genç hastalarda dökülme devam edebileceği için tekrar saç ekimi operasyonu yaptırmamaları için biraz daha beklemeleri tavsiye edilebilir.

Lazer destekli saç ekimi prosedürü neleri içerir?

Lazer tekniğinden faydalanılır. Saç köklerini donör alandan yani başın arkasından (verici alan) alınarak saçın dökülen kısımlarına nakledilmesini içerir. İşlem saç dökülmesini miktarına göre 3 ile 7 saat arasında sürmektedir ve lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Tek seansta 1000 - 3000 greft yerleştirilebilir. Nakilden sonra oluşan kabuklar 1-2 hafta içinde dökülür ve saçlar 3 - 6 aylık bir süre içinde yeniden büyür. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen cerrahi bir prosedürdür.

Ameliyattan bir hafta önce, aspirin ve E vitamini kullanımı kanın incelmesine neden olduğu için kesilmelidir. Başka herhangi bir ilacın kullanımı saç ekiminin sonuçlarını etkileyebilir. Bu durum kişiye özel olarak ayrıca değerlendirilir.

Saç ekimi operasyonu süresince neler yaşanır?

Yeme içmede bir sınırlama yoktur. Varışta, önce saç çizgisinin tasarımı tamamlanır. Daha sonra rahatlama için ilaç verilir. Sonra operasyona başlanır. Operasyon süresince kitap okunabilir, film izlenebilir ya da müzik dinlenebilir. Operasyondan sonra hasta aynı gün eve döner. Ertesi gün, saç ve saç derisi şampuanlanır.

İyileşme süreci nasıldır?

Lazer destekli saç ekiminin avantajları, 0,6 mm ile kel alanına eşit aralıklarla saç köklerinin yerleştirilebilmesidir. Ekim sırasında lazer kan damarlarını pıhtılaştırır ve kanama olmaz. Greft alımı % 85 ila 95 arasındadır, iyileşme daha hızlıdır ve ekim bölgesindeki saç kökleri zarar görmez. Yara izi oluşmaz, daha doğal sonuçlar elde edilebilir.

Kişinin kendi doğal saçları kullanıldığı için doğal görünüm elde edilebilir. Saç ekiminin sonuçları kalıcıdır. Lazer destekli saç ekimi tekniği hakkında size özel bilgi almak için alanında uzman bir kliniğe başvurmanız tavsiye edilir.

#GüncelÖztürk #LazerSaçEkimi #SaçEkimi
Derecik'te PKK'lıların Gönderdiği Patlayıcı Yüklü Drone, Vurularak Düşürüldü Safiye Soyman, Duş İtirafıyla Hayranlarının Midesini Bulandırdı! Seçime 5 Gün Kala Son Anket! 2 Büyükşehir El Değiştiriyor