Son Dakika Haberleri: Lazer Epilasyonu Yaptırırken Vücuda Yanan Genç Kız, 10 Bin TL'lik Tazminat Davası Açtı

Lazer Epilasyonu Yaptırırken Vücuda Yanan Genç Kız, 10 Bin TL'lik Tazminat Davası Açtı

4 gün önce

Adana'da güzellik merkezinde lazer epilasyonu yaptıran üniversite öğrencisi kızın kol, bacak, bel ve göbek bölgesinde yanıklar oluştu. Güzellik merkezinden şikayetçi olan talihsiz kız 10 bin TL'lik tazminat davası açtı.

Adana'da bir güzellik merkezinde vücuduna lazer epilasyonu yaptıran üniversite öğrencisi Sibel Doğru'nun (20), kol, bacak, bel ve göbek bölgesinde birinci derece yanıklar oluştu. Doğru, vücudundaki yanık izlerinin kalıcı olma ihtimalinin bulunduğunu belirterek güzellik merkezine 10 bin TL'lik tazminat davası açtı.

EPİLASYON YAPTIRIRKEN NORMALİN DIŞINDA ACI HİSSETTİ

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Tıbbi Sekreterlik bölümü 1'inci sınıf öğrencisi Sibel Doğru, 6 Kasım'da Seyhan ilçesinde bin 450 TL'ye anlaştıkları bir güzellik merkezinde vücuduna lazer epilasyon yaptırırken, normalin dışında acılar hissettiğini söyledi. Uygulama sırasında epilasyonu yapan görevliye acıların normal olup olmadığını sorduğunda, "Herkeste bu acılar yaşanabiliyor" cevabını aldığını belirten Doğru, seansın son bulmasını rica ettiğinde ise, "Bu saatten sonra vazgeçemezsiniz" yanıtını aldığını öne sürdü.

VÜCUDU YANDI, 10 BİN TL'LİK TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Epilasyonunun ardından eve giden Doğru, vücudunda oluşan acıya dayanamayıp, doktora gitti. Doktor epilasyon sırasında vücudunun yandığı, yanık izlerinin kalıcı olma ihtimalinin bulunduğu belirtti. Bunun üzerine Sibel Doğan, güzellik merkezinden şikayetçi olup, maddi ve manevi 10 bin TL'lik tazminat davası açtı.

"BEĞENMİYORSANIZ PARANIZI ALIP GİDERSİNİZ"

Lazer epilasyon seansı sonrasında acılarının dinmediğini ve kollarında, bacaklarında, bel, göbek bölgesinde yanıklar meydana geldiğini belirten Sibel Doğru, "Daha sonra güzellik merkezine gidip yanıkların oluştuğunu söylediğimde rahat olmam gerektiği, herkeste böyle olabildiği söylenerek bana birkaç krem verildi. İşletme sahibiyle görüştüğümde, 'Beğenmiyorsanız paranızı alıp gidersiniz' dedi. Ben de rapor alarak şikayetçi oldum.

"DAHA İYİ SONUÇLAR ALIRSINIZ DİYE DALGA GEÇTİLER"

Vücudumda hala yanma acıları hissediyorum. Doktorum ise izlerin kalıcı olma ihtimalini söyledi. İzlerin kalıcı hale gelmemesi için de ilaçlar kullanıyorum. Daha önce aynı aletle epilasyon yaptırmıştım ama böyle olmamıştı. Muhtemelen tecrübesizlik nedeniyle bu hale geldim. Maddi manevi 10 bin TL tazminat davası açtım. 'Daha iyi işlenmiş oldu, daha iyi sonuçlar alırsınız' diye dalga geçtiler" diye konuştu.


YORUMLAR (28)
Tüm yorumlar için tıklayınız


Damacana Pompalarındaki Büyük Tehlike! Ölüme Kadar Yolu Var Seren Serengil Hakkında Yalan Haber Yapanlara Tazminat Davası Açtı

Mustafa Cengiz: Kulübün Borç Alacak Farkı 1 Milyar 226 Milyon TL Atatürk'e Hakaretten Tutuklanan Üniversiteli Kız, Adli Kontrolle Serbest Bırakıldı