Lc Waıkıkı Y Kuşağına Facebook Kariyer Sayfası - Son Dakika

Lc Waıkıkı Y Kuşağına Facebook Kariyer Sayfası

18.02.2012 11:00
Lc Waıkıkı Y Kuşağına Facebook Kariyer Sayfası, System.String[]

Kariyer sayfası 1 yılda yaklaşık 30 bin kullanıcıya ulaştı.

LC WAIKIKI Y KUŞAĞINA FACEBOOK KARİYER SAYFASIYLA ULAŞIYOR

Hazır giyimin lider markası LC Waikiki'nin sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta açtığı Kariyer sayfası, 1 yıl gibi kısa bir sürede yaklaşık 30 bin takipçiye ulaştı. LC Waikiki Uluslararası İnsan Kaynakları Direktörü Esra Altun, Facebook Kariyer sayfasıyla elektronik cihazları, akıllı cep telefonlarını ve tablet bilgisayarları etkin şekilde kullanan Y kuşağına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Ipsos KMG şirketinin her 6 ayda bir yaptığı araştırmaya göre 2004 yılından beri hazır giyim perakende sektörünün lider kuruluşu olan LC Waikiki, MTC tarafından düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi'ne damgasını vurdu. Toplam 15 bin kişiye istihdam sağlayan LC Waikiki'nin sosyal medyadaki HR 2.0 Deneyimleri: Büyük Markaların Yeteneklere Ulaşma Yöntemleri konulu panelde anlatan LC Waikiki Uluslararası İnsan Kaynakları Direktörü Esra Altun, 2011 Şubat ayında sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta açtıkları kariyer sayfalarının takipçi sayısının yaklaşık 30 bin kişiye ulaştığına dikkat çekti.

En fazla ilgi gören kariyer sayfası

LC Waikiki Facebook kariyer sayfasıyla Y kuşağına ulaşmayı hedeflediklerini vurgulayan Altun, "Elektronik cihazları, akıllı cep telefonlarını ve tablet bilgisayarları etkin şekilde kullanan Y kuşağı'na Facebook Kariyer sayfamızla ulaşıyor ve genç yetenekleri bünyemize kazandırıyoruz. Facebook Kariyer sayfamız bugün itibariyle günlük ortalama 700 konuşulma oranı ile Türkiye'de sosyal medya kullanıcıları arasında en fazla ilgi gören kariyer sayfasıdır." dedi.

Her 10 gençten 9'u internette

Y kuşağı olarak adlandırılan kesimin sosyal medyadaki mecralarda haftada ortalama 50 saat geçirdiğine dikkat çeken Altun, her 10 gençten 9'unun sosyal medyayı takip ettiğini ve üniversitelilerin % 73'ünün her gün en az bir kez Facebook sayfasını ziyaret ettiğini söyledi. Kişisel bilgi güvenliği konusuna son derece önem verdiklerini kaydeden Altun, Türkiye'de IK uygulamalarında sosyal medyayı aktif olarak kullanmayı planlayan sektör profesyonellerine kullanıcılarının "Kişisel Bilgi Güvenliği"ne dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulundu.

Lc Waıkıkı Y Kuşağına Facebook Kariyer Sayfası

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Lc Waıkıkı Y Kuşağına Facebook Kariyer Sayfası - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Almanya Sağlık Bakanı Spahn'ın koronavirüs testi pozitif çıktı Everton, Beşiktaş'a Cenk Tosun'u önerdi Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak Camide takla görüntüleri ile yürekleri ısıtan baba ve oğul konuştu: O an içimden geldi Paşinyan "Herkes silahına sarılmalı" derken Azerbaycan ordusu, Karabağ cephesinde çok sayıda tank ele geçirdi