Son Dakika Haberleri: Le Guen: 'Malatyaspor Maçını Kazanmak İstiyoruz'

Le Guen: 'Malatyaspor Maçını Kazanmak İstiyoruz'

2 yıl önce

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında kendi sahasında Evkur Yeni Malatyaspor ile oynayacakları maçı kazanmak zorunda olduklarını söyledi.

Le Guen: 'Malatyaspor Maçını Kazanmak İstiyoruz', System.String[]
Le Guen, Özlüce Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada,  kendisine karşı oluşan beklentilerin farkında olduğunu dile getirdi.
Bu durumun kendisinde baskıya neden olduğunu ama aynı zamanda da  bununla başa çıkması gerektiğinin bilinciyle hareket ettiğini dile getiren Le  Guen, "Ben sadece kendimin değil, tüm oyuncu grubumuzun da bu beklentinin ve  kazanma aciliyetinin farkında olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
Le Guen, Evkur Yeni Malatyaspor karşısında önemli bir maça  çıkacaklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Bu maçtan tabii ki galibiyet bekliyorum. Bizim için aciliyet arz  ediyor çünkü maç kazanmamız gerekiyor. Uzun süredir galip gelemiyoruz. Bence  mağlubiyetin sebebi her zaman motivasyon eksikliği ya da oyuncuların yüzde  100'ünü vermemesi durumu değildir, başka problemler olabilir. Bizim takım olarak  şu anda gözlemlediğim kadarıyla en büyük eksikliğimiz, devamlılık. Kendi  özelliklerimizi, iyi olduğumuz özellikleri tekrardan ön plana çıkarmalıyız ve  hepsinden daha önemlisi, öz güvenimizi kazanmalıyız, bu çok önemli. Bence şu anda  takım için anahtar kelime bu. Ben onlara bu öz güveni aşılamalıyım, onlar da  çalışmaları sırasında bu öz güveni geri kazanmalı ve maçta kullanmalılar."
Le Guen, takımda birkaç eksik dışında tüm oyuncuların oynamaya hazır  olduğunu bildirdi.
Bir gazetecinin " Moussa Sow'un sakatlığı size sorun oluşturuyor mu?"  sorusuna Le Guen, "Sow'un sakatlığı tabii ki bizim için sorun yaratıyor, çünkü  onu buraya katkı vermesi için ve takıma yardımcı olması için getirdik. Şu an  itibariyle bunu yapabilecek durumda değil." yanıtını verdi.
Kaynak: Skorer


YORUMLAR


Usta Oyuncu Erdal Özyağcılar, Şaman Dinine İnandığını Açıkladı Erdoğan'ın Duyurduğu Muhtaç Ailelere Elektrik Tüketim Desteğinin Haftaya Başlaması Bekleniyor

Camideki Hırsızlık Anı, Güvenlik Kamerasında Tarafından Saniye Saniye Kaydedildi