Lenin Darth Vader'a Dönüştü - Son Dakika

Lenin Darth Vader'a Dönüştü

24.10.2015 08:15
Lenin Darth Vader'a Dönüştü, System.String[]

Komünizmin sembollerinden Lenin pop kültürün ikonlarından olan Darth Vader'a dönüştü.

Lenin ve Stalin'in heykelleri artık tarihe karışmış olan Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nde parklarda, meydanlarda, geniş avlularda bulunabilirdi.

Ukrayna'da başlamış olan komünizmden sıyrılma sürecinde, eski günleri hatırlatan anıtları ya sökerek ya da dönüştürerek bu soruna bir çözüm üretildi.

Ukrayna'nın Odessa kentindeki Lenin heykeli heykeltraş Alexander Milov tarafından Yıldız Savaşları filmlerinin ünlü karakteri Darth Vader'a dönüştürüldü.

Bu muhteşem heykel aynı zamanda kablosuz internet vericisi olarak da kullanılmakta. Belki eline bir de lazer kılıcı verilse hani sokak aydınlatması olarak tadından yenmezdi.

Bu dahiyane dönüşümün aktörü olan heykeltraş Milov: "Bronz Lenin heykeli bir depoda kendi haline bırakılmıştı. Minnettar ya da değil onun torunları olarak ihtiyaç olduğunda onu tekrardan ortaya çıkardık. Her şey parlar, her şey değişir eski figürler yenilerine hayat verir böyle döner dünya" diyerek düşüncelerini açıkladı.

Lenin Darth Vader'a Dönüştü

Son Dakika Dünya Lenin Darth Vader'a Dönüştü - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Market, bakkal, kasap hafta sonu 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterecek 65 yaş üstü ve 20 yaş altının 10.00-16.00 saatleri arasında toplu taşımayı kullanması yasaklandı Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu Herkes bu tehlikeyi göz ardı etmişti! ABD'li yetkililer, halkı aşı dolandırıcılarına karşı uyardı Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Göztepe yenilgisi sonrası küplere binen Çalımbay'dan hakemlere çağrı: G.Saray'dan korkmayın Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi