Levent Bıçakcı: Başkanlığa Aday Olmayacağım - Son Dakika

Levent Bıçakcı: Başkanlığa Aday Olmayacağım

18.02.2012 19:37
Levent Bıçakcı: Başkanlığa Aday Olmayacağım, System.String[]

Futbol Federasyonu'nda Başkan Mehmet Ali Aydınlar'ın istifası ile oluşan kriz devam ediyor.

Futbol Federasyonu'nda Başkan Mehmet Ali Aydınlar'ın istifası ile oluşan kriz devam ediyor. Başkanlık için baskı yapılan Şenes Erzik'e FIFA ve UEFA izin vermeyince, gözler eski başkanlardan Levent Bıçakcı'ya çevrilmişti. Bıçakcı, maraton.com.tr'de yeralan habere göre, 27 Şubat'ta yapılacak TFF Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

Bıçakçı, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın istifası ile oluşan beklenmedik ve hazırlıksız TFF başkanlık seçimi nedeniyle, kamuoyunun TFF'nin yeni başkan adayları konusunda yaptığı yakıştırma ve yorumları dikkatle takip ettiğini belirterek, "Başkan adaylığı konusunda herhangi bir tasarrufumun olmayacağını özenle ve altını çizerek belirtme ihtiyacı hissediyorum. Bu düşüncemde en ufak bir değişiklik olmayacağını da vurgulamak arzusundayım." dedi.

Levent Bıçakcı, seçimli olağanüstü genel kurulun yaklaşmasıyla, gerek daha önce TFF başkanlığını üstlenmiş olması, gerekse de uluslararası görevleri sebebiyle isminin de sıkça gündeme geldiğini gözlemlediğini anlatarak, şu ifadele yer verdi:

"Futbolumuzun kısa ve uzun vadedeki gelecek tasarımı açısından kritik bir öneme sahip bu süreç içerisinde gündemde yer alan yakıştırmalara ve gereksiz spekülasyonlara nokta koymak isterim. Bu sebeple, önümüzdeki hafta pazartesi günü yapılacak TFF Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda, başkan adaylığı konusunda herhangi bir tasarrufumun olmayacağını özenle ve altını çizerek belirtme ihtiyacı hissediyorum. Bu düşüncemde en ufak bir değişiklik olmayacağını da vurgulamak arzusundayım. Yoğun iş tempom ve uluslararası görevlerim nedeniyle üstlenmemin pek mümkün olmadığı bu asil görevi daha önce yapmış eski bir TFF Başkanı olarak, başka uygun kişilerin bu makama talip olmaları gerektiğini düşünüyorum."

- Kaynak: CHA

Son Dakika Spor Levent Bıçakcı: Başkanlığa Aday Olmayacağım - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Paşinyan "Karabağ olmazsa biteriz, silahlanın" çağrısı yapmıştı! Azerbaycan, Karabağ'ın kalbine giden kenti kuşattı G.Saray'da ikinci eleman krizi! Terim'le yönetim karşı karşıya geldi 5 gündür üst üste düşen dolar, 7,80'den işlem görüyor Futbola geri dönen Survivor Aycan rahatsızlandığını sosyal medya hesabından duyurdu Hayat mücadelesi veren anneden yardım çığlığı: Çocuklarımla sokakta kalmak istemiyorum Ünlü otobüs firmasında rezalet! Muavin, yan koltuğundaki genç kıza bakarak mastürbasyon yaptı ABD eski Başkanı Obama, megafonla oy isteyerek Biden'a destek oldu Sağlık Bakanı Koca'dan 7 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım