Levi's ABD'deki Göçmenler İçin 1 Milyon Dolar Bağışlayacak - Son Dakika

Levi's ABD'deki Göçmenler İçin 1 Milyon Dolar Bağışlayacak

18.05.2017 23:20
Levi's ABD'deki Göçmenler İçin 1 Milyon Dolar Bağışlayacak, System.String[]

NEW ABD merkezli uluslararası giyim firması Levi's, ülkedeki göçmenlere ve azınlık gruplara 1 milyon dolar bağışlayacağını duyurdu.

NEW ABD merkezli uluslararası giyim firması Levi's, ülkedeki göçmenlere ve azınlık gruplara 1 milyon dolar bağışlayacağını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, ABD genelindeki dini azınlıklarla göçmen ve mülteci grupları desteklemek için insan hakları kuruluşlarına 1 milyon dolar bağış yapılacağı bildirildi.

Söz konusu bağışın, göçmenlerin ve azınlık gruplarının eğitiminin desteklenmesi ve yasal haklarının korunması için harcanacağı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Levi Strauss Vakfı İcra Direktörü Daniel Lee, ırk, cinsiyet, uyruk ve dini tercih gözetmeksizin ABD'de herkese eşit fırsat verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Lee, şirketin kurucusu Levi Strauss'un da ABD'de bir göçmen olduğuna işaret ederek, ABD'de ve dünya genelinde sosyal değişim adına olumlu adım atmak için iş dünyasına her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın göçmenler ve Müslüman ülkelerden gelenlere karşı olumsuz demeçleri ve eylemlerine ABD'deki önemli uluslararası şirketlerden bazıları tepki göstermişti.

Ocak ayında, teknoloji devi Google göçmen grupları desteklemek için 4 milyon dolarlık fon kurduğunu duyurmuş, e-ticaret devi Amazon da avukatlarının göçmenleri ve mültecileri olumsuz etkileyen faaliyetlerle mücadele edeceğini açıklamıştı.

Levi's ABD'deki Göçmenler İçin 1 Milyon Dolar Bağışlayacak

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Levi's ABD'deki Göçmenler İçin 1 Milyon Dolar Bağışlayacak - Son Dakika


Son Dakika

Dev kargo gemisi, zodyak botla nasıl kaçırıldı? Konunun uzmanı, korsanların korkunç yöntemini anlattı Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti İtalya'da veri hatası nedeniyle bir hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı Deniz Akkaya, iç çamaşırlı yatak pozlarıyla sosyal medyayı salladı Meteoroloji'den peş peşe uyarılar! 6 kentimizde kuvvetli yağış, 4 bölgede de fırtına bekleniyor Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı Kiracı 'Allah belanızı versin' yazılı not bırakıp evini yaktı, binayı dumanlar sardı Yaşadığı hastalık sonrası 46 kiloya düşen Seren Serengil'in tedavisi sonuç verdi