Son Dakika Haberleri: Leyla ve Mecnun'u Kıskandıracak Aşk

Leyla ve Mecnun'u Kıskandıracak Aşk

2 yıl önce

Leyla ve Mecnun'u kıskandıracak aşk Yarım asırdır ilk aşkını unutmayıp 80 yaşına kadar evlenmedi 53 yıldır göremediği ilk aşkının sevgisini kalbine gömen yaşlı adam, 80 yaşına kadar ne sevgili edindi, ne de evlendi Yaşlı adam: "Bu halimi Leyla görse, küserdi Mecnun'a"ANTALYA - Üniversitede...

Leyla ve Mecnun'u kıskandıracak aşk
Yarım asırdır ilk aşkını unutmayıp 80 yaşına kadar evlenmedi
53 yıldır göremediği ilk aşkının sevgisini kalbine gömen yaşlı adam, 80 yaşına kadar ne sevgili edindi, ne de evlendi
Yaşlı adam: "Bu halimi Leyla görse, küserdi Mecnun'a"

ANTALYA - Üniversitede okurken ilk kez aşık olduğu sevgilisiyle evlilik hayalleri kuran ancak töre kurbanı olup son anda ayrılmak zorunda kalan 80 yaşındaki Talat Karataş, 53 yıl boyunca göremediği ilk aşkının sevgisini kalbine gömdü ve yıllarca ne sevgili edindi, ne de evlendi. Uğruna şiirler de yazan yaşlı adam, şu sıralar ise nerede olduğunu bilmediği eski sevgilisinin yolunu gözlüyor.
Nörolojik sorunlar nedeniyle tedavi olmak için İstanbul'dan Antalya'ya gelen 80 yaşındaki emekli Talat Karakaş'ın hayatı, filmlere konu olacak cinsten. Yaklaşık 53 sene önce Yıldız Teknik Üniversitesi'nde harita bölümünde okuyan Talat Karakaş, okulda gördüğü bir kıza aşık oldu. İlk kez aşık olan Karakaş, duygularını genç kızla paylaştı ve ikili 7 yıl boyunca arkadaşlık yaşadı. Yaşadıkları aşkı tam evlilikle taçlandıracaklardı ki, kız tarafı evliliğe karşı çıktı. Daha sonra ayrılan çift, okuldan mezun olduktan sonra ise birbirlerini hiç göremedi. İlk aşkını unutmayan Karakaş, aradan geçen yarım asırda ne sevgili edindi, ne de evlendi. Yaşlı adam her 14 Şubat gününde ilk aşkını yad edip, onun için kendi kalemiyle yazdığı şiirleri okuyup, onun yollarını gözlüyor.
"Bu halimi Leyla görse, küskün kalırdı Mecnun'a"
Sevgilisi için kaleme aldığı şiirleri usta şairler gibi okuyan Karakaş'ın bazı dizeleri ise şöyle:
"Ne ben Allah'a ısmarladık dedim, ne de sen güle güle. Ne bir kırıcı söz, ne bir kapı çarpması, ne de bir öfke. Ayaklarımda törelerin prangası, kalmadı doğan güneşten beklentim, süpürdü götürdü her şeyimi, batan güneşim. Sen ki benim ilk umudumdun, sonum oldun, damarlarımdaki kanı dondurdun."
"Sözün vardı beni savunmaya, para da istemem, yargıca itirazım var, medeni halimi doğru yazsınlar; sevdalı bekar. Bu halimle rastlasaydı Leyla bana, gönül koyardı, küskün kalırdı mecnuna."
"Oldukça özlemliyim"
Yazdığı şiiri ilk kez paylaştığını ifade eden Karakaş, "Onun için bir şiir yazmıştım o şiiri şimdi afişe ediyorum. Hiç evlenmedim. Oldukça özlemliyim. Türkiye'de bir yerler de yaşıyor ama nerede olduğunu bilmiyorum. Onun sağlıklı olmasını diliyorum ve 14 Şubat sevgililer gününü kutluyorum" dedi.
Karataş, geri kalan ömrü boyunca da evlenmeyi düşünmediğini sözlerine ekledi.İşsizlikten Bunalıp İntihar Eden Vatandaşın Bıraktığı Not Yürek Dağladı 3 Padişah, 12 Cumhurbaşkanı, 27 Başbakan Gören Şükriye Nine'nin Tek İsteği Var

3 Metrelik Piton, Kuşu Havada Yakalarken Görüntülendi