Dronu fark eden leylek, yavrularının üzerine böyle kapandı - Son Dakika

Dronu fark eden leylek, yavrularının üzerine böyle kapandı

30.06.2022 15:42

Dronu fark eden leylek, yavrularının üzerine böyle kapandı Tekirdağ'da platform korumalı leylek yuvaları dron ile havadan görüntülenirken, üzerinde dron cihazının uçtuğunu fark eden leylek, yavrularının üzerine kapanarak onları olası tehlikelerden korumaya çalıştı.

Dronu fark eden leylek, yavrularının üzerine böyle kapandı

TEKİRDAĞ - Tekirdağ'da platform korumalı leylek yuvaları dron ile havadan görüntülenirken, üzerinde dron cihazının uçtuğunu fark eden leylek, yavrularının üzerine kapanarak onları olası tehlikelerden korumaya çalıştı.

Leyleklerin göç dalgasına karşın Tekirdağ'da leyleklerin elektrik tellerinden zarar görmemesi için farklı bölgelere platform çalışması yapılıyor.

Avrupa ve Afrika kıtaları arasında mevsimsel göç halinde bulunan leylekler için Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne bağlı 1. Bölge Müdürlüğü Tekirdağ Şube Müdürlüğü ve TREDAŞ ile ortak çalışmaları sonucu elektrik direklerinin üzerinde yükseltme ve platformlar yapılarak leyleklerin elektrik akımına kapılmaması sağlanmıştı. Tekirdağ'ın Hayrabolu yolu üzerindeki bir elektrik direğindeki platformda yuva yaparak iki yavrusu ile daha rahat yaşam sürdüren leylek dron ile havadan görüntülendi.

Ayçiçeği tarlasında bulunan direğin üzerindeki platforma yuva yapan leylek, üzerinde dronu cihazını fark edince zaman zaman yavrularının üzerine kapanarak onları olası tehlikelerden korumaya çalıştı.

YORUMLAR
500
Zincir marketlerle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklama: Piyasaları rahatlatacağız Zincir marketlerle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklama: Piyasaları rahatlatacağız Borcunu ödemediği öne sürülen şahsı sokak ortasında tekme tokat dövdüler Borcunu ödemediği öne sürülen şahsı sokak ortasında tekme tokat dövdüler Galatasaray - Giresunspor maçının ilk 11'leri belli oldu Galatasaray - Giresunspor maçının ilk 11'leri belli oldu
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Dronu fark eden leylek, yavrularının üzerine böyle kapandı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement