Son Dakika Haberleri: LGS'de ikinci nakil dönemi tercihleri sona erdi

LGS'de ikinci nakil dönemi tercihleri sona erdi

8 gün önce

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi için 5 Ağustos'ta başlayan tercih süreci tamamlandı.

LGS'de ikinci nakil dönemi tercihleri sona erdi, System.String[]

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi için 5 Ağustos'ta başlayan tercih süreci tamamlandı.

MEB tarafından liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için ilki hafta başında tamamlanan nakil yerleştirme sürecinin ikincisi, bugün 17.00 itibarıyla sona erdi.

Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları, 10 Ağustos Cumartesi duyurulacak. Böylece merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak.

Daha sonra hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül'de yerleştirme süreci tümüyle sona erecek.

Haber Yayın Tarihi: 08.08.2019 05:02 Kaynak: AASeda Bakan anne oldu! Bebeğine Leyla adını verdi
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Türk-İş Başkanı Atalay'a tepki: Kendisini saraya teslim etmiş İstanbul'u teslim alan şiddetli yağmur ne zaman bitecek? İstanbul'da etkili olan sağanak sonucu yollar su altında kaldı, tüm vapur seferleri iptal edildi