Liberya'da "Dünya Başörtüsü Günü" - Son Dakika

Liberya'da "Dünya Başörtüsü Günü"

01.02.2018 22:01
Liberya'da

Batı Afrika ülkelerinden Liberya'nın başkenti Monrovia'da "Dünya Başörtüsü Günü" dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Batı Afrika ülkelerinden Liberya'nın başkenti Monrovia'da "Dünya Başörtüsü Günü" dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Monrovia'da düzenlenen yürüyüş sonrasında konuşan Liberya Müslüman Kadın Ağı (LMWN) Başkan Yardımcısı Fatima Jalloh, dünyada başörtüsü takan kadınların ezik olmadıklarını, sadece Kuran-ı Kerim'in emirlerini yerine getirdiklerini belirtti.

Jalloh, "İnsanlar, başörtüsü giyen kadınları ezik ya da iş yapamayacaklar olarak görüyor. Bugün düzenlenen yürüyüşle kadınların öyle durumları olmadığını göstermek istiyoruz." dedi.

Bu yıl dördüncü kez LMWN'un "Dünya Başörtüsü Günü" kutladığını ifade eden Jalloh, "Halkın, başörtüsü giyen kadınları yargılamaması gerekiyor. Çünkü çoğu zaman başörtüsü giyen kadınları eziliyor". diye konuştu.

LMWN'nın sekreteri Fatima Maiga da başörtüsü takan kadınların kendileriyle gurur duymaları gerektiğini söyledi.

Dünya Başörtüsü Günü

ABD'de yaşayan Bangladeş kökenli Nazma Khan, başörtülü olmasından dolayı öğrenim hayatı ve günlük yaşamında karşılaştığı zorlukların ardından farkındalık oluşturmak adına 2013'te Dünya Başörtüsü Günü etkinliğini başlattı.

Nazma Khan'ın girişimiyle her yıl 1 Şubat'ta kutlanmaya başlanan Dünya Başörtüsü Günü, başörtülü Müslüman kadınlar ile gayrimüslimler arasında hoşgörü ve anlayışı güçlendirmeyi amaçlıyor.

Dünya Başörtüsü Günü için dünya genelinde 45 ülkede 70'ten fazla gönüllü organizatör bulunuyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Liberya'da 'Dünya Başörtüsü Günü' - Son Dakika


Son Dakika

Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok 17:27 Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok Uzun zaman sonra sessizliğini bozan Aziz Yıldırım, sosyal medyada tepki çekti 17:26 Uzun zaman sonra sessizliğini bozan Aziz Yıldırım, sosyal medyada tepki çekti Kan izlerini takip eden aile, su kuyusunda 21 yaşındaki gencin cansız bedenini buldu 17:16 Kan izlerini takip eden aile, su kuyusunda 21 yaşındaki gencin cansız bedenini buldu
Gölgede 35, güneşte 50 derece! Antika termometre ile Şanlıurfa sıcağını ölçtü 17:15 Gölgede 35, güneşte 50 derece! Antika termometre ile Şanlıurfa sıcağını ölçtü Aşının ardından görülen kalp kası iltihabına ilişkin ABD İlaç Dairesi'nden rahatlatan açıklama 17:14 Aşının ardından görülen kalp kası iltihabına ilişkin ABD İlaç Dairesi'nden rahatlatan açıklama UEFA, deplasman golü kuralını kaldırdı! Futbolda yeni dönem 17:09 UEFA, deplasman golü kuralını kaldırdı! Futbolda yeni dönem
Son Dakika: Şampiyonlar Ligi maçları artık Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Exxen'de 17:05 Son Dakika: Şampiyonlar Ligi maçları artık Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Exxen'de AK Partili Özhaseki: Millet bizim zaafa uğradığımız gibi bir kanaate kapıldı ama yüzde 45 oyumuz var 15:57 AK Partili Özhaseki: Millet bizim zaafa uğradığımız gibi bir kanaate kapıldı ama yüzde 45 oyumuz var
Advertisement