Liberya'daki Devlet Başkanlığı Seçimi - Son Dakika

Liberya'daki Devlet Başkanlığı Seçimi

29.12.2017 20:51
Liberya'daki Devlet Başkanlığı Seçimi, System.String[]

Eski Liberya Devlet Başkan Yardımcısı Joseph Boakai, ülkesindeki devlet başkanlığı seçiminde mağlup olduğunu kabul etti.

Eski Liberya Devlet Başkan Yardımcısı Joseph Boakai, ülkesindeki devlet başkanlığı seçiminde mağlup olduğunu kabul etti.

Başkent Monrovia'da destekleyicilerine açıklama yapan Boakai, 26 Aralık'taki seçimde mağlup olduğunu belirterek, seçimi kazanan futbolcu George Weah'yı kutladı.

Boakai, gerekirse futbolcu Weah'ı her anlamda destekleyeceğini belirterek, "Hepimiz 'büyük gemi' denilen Liberya'nın içindeyiz. Geminin kaptanı olmasam da geminin her zaman düzgünce yelken açması arzusundayım." ifadelerini kullandı.

Ülkede bir damla kan dökülmesine izin vermeyeceğini kaydeden Boakai, "Ülkeye hizmet etmeye olan hırsım, asla beni ülkede şiddete yol açmaya itmeyecek." dedi.

Boakai, güç veya unvan peşinde olmadığını ifade ederek, Liberya halkının tercihine saygı gösterdiğini vurguladı.

Ülkedeki diğer siyasetçileri de halkın tercihine saygı göstermeye davet eden Boakai, 12 yıl devlet başkan yardımcılığı görevi yapma fırsatı bulduğu için halka teşekkür etti.

Liberya'da Salı günü yapılan devlet başkanlığı seçiminde futbolcu Weah, oyların yüzde 61,5'ini, eski Devlet Başkan Yardımcısı Joseph Nyumah Boakai'yi de yüzde 38,5'ini almıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Liberya'daki Devlet Başkanlığı Seçimi - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Yemen açıklarında göçmen teknesi alabora oldu, en az 300 can kaybı var 18:04 Son Dakika: Yemen açıklarında göçmen teknesi alabora oldu, en az 300 can kaybı var Defineciler yer altı şehrini ortaya çıkardılar 17:33 Defineciler yer altı şehrini ortaya çıkardılar Uzun zaman sonra sessizliğini bozan Aziz Yıldırım, sosyal medyada tepki çekti 17:26 Uzun zaman sonra sessizliğini bozan Aziz Yıldırım, sosyal medyada tepki çekti
Aşının ardından görülen kalp kası iltihabına ilişkin ABD İlaç Dairesi'nden rahatlatan açıklama 17:14 Aşının ardından görülen kalp kası iltihabına ilişkin ABD İlaç Dairesi'nden rahatlatan açıklama Başkan adayının, 16:19 Başkan adayının, "Caner'i tesisin tuvaletine bile sokma" ifadelerinin ardından Ali Koç dondu kaldı Yaz dizisiyle tanındı ama Z kuşağı onu epeydir biliyor! Serra Arıtürk'ün eski sevgilisi ünlü bir Youtuber 15:48 Yaz dizisiyle tanındı ama Z kuşağı onu epeydir biliyor! Serra Arıtürk'ün eski sevgilisi ünlü bir Youtuber
'Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?' anketi yapıldı! Başkan Ali Koç, rakibi Aziz Yıldırım'a fark attı 15:29 'Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?' anketi yapıldı! Başkan Ali Koç, rakibi Aziz Yıldırım'a fark attı Vinçten düşen Burak, 400 TL için canından olmuş! Ekmeğinin peşindeydi 14:46 Vinçten düşen Burak, 400 TL için canından olmuş! Ekmeğinin peşindeydi
Advertisement