Lice'de PKK'lının Cesedi Arazide Bulundu - Son Dakika

Lice'de PKK'lının Cesedi Arazide Bulundu

26.11.2012 14:44
Lice'de PKK'lının Cesedi Arazide Bulundu, System.String[]

Diyarbakır'da 22 Kasım günü çıkan çatışmada ölen PKK'lı sayısı, grup lideri teröristin cesedinin bulunmasıyla 2'ye yükseldi.

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde karayoluna patlayıcı madde tuzaklamak isteyen PKK'lılar ile güvenlik güçleri arasında 22 Kasım günü çıkan çatışmada ölen PKK'lı sayısı, grup lideri teröristin cesedinin bulunmasıyla 2'ye yükseldi.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, 22 Kasım günü yola patlayıcı madde döşemek isteyen 4- 5 kişi olduğu ihbarı üzerine operasyon yapıldığı belirtilerek şöyle denildi:

"22 Kasım 2012 günü PKK/KCK terör örgütünün daha önce de yol kesme, asker kaçırma ve mayın patlamalarını gerçekleştirdiği Diyarbakır- Bingöl Karayolu Lice İlçesi Kayacık- Serince Köyü yol ayrımında 4- 5 kişilik şüpheli bir grup bulunduğu ihbarının gelmesi üzerine güvenlik güçlerince bölgeye operasyon düzenlenmiş ve yapılan operasyon neticesinde 1 bölücü terör örgütü mensubu ölü olarak geçirilmiştir. Olay bölgesinde de çok sayıda mühimmat ile patlayıcı madde ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili olarak, güvenlik güçlerimizce bölgede yürütülen arama- tarama faaliyetleri ve istihbari bilgiler neticesinde, operasyon esnasında ağır yaralanarak teröristlerce çatışma alanından kaçırılan başka bir teröristin de sonradan ölmesi üzerine, cesedi araziye bırakılmıştır."

GRUP LİDERİYMİŞ

Valilik açıklamasında, ölü olarak ele geçirilen kişinin örgütün sözde Dibek grup lideri 'Rojad' kod adlı A.Ö. olduğu kaydedilerek şu bilgilere yer verildi:

"Teröristin 2 Kasım 2012 tarihinde Narlı Üs Bölgesi'ne yapılan saldırının da planlayıcılarından biri olduğu anlaşılmış, ayrıca 22 Kasım'da yapılan operasyon neticesinde ele geçirilen mühimmatlardan olan Walter marka silahın da bu şahsa ait olduğu tespit edilmiştir. Böylece 22 Kasım 2012 günü Diyarbakır - Bingöl Karayolu'na patlayıcı madde döşemek isteyen bölücü terör örgütü PKK/KCK mensubu terörist gruba karşı güvenlik güçlerimizce yapılan operasyon neticesinde ölü olarak geçirilen terörist sayısı 2'ye çıkmış olup söz konusu operasyon neticesinde yaralı başka teröristlerin de olduğu bilgisi alınmıştır."

Açıklamanın son bölümünde jandarma ve emniyet görevlilerinin, aldığı önlemlerle toplum içerisinde infial oluşturulmasının da önüne geçildiği dile getirildi. - Diyarbakır

Lice'de PKK'lının Cesedi Arazide Bulundu
Lice'de PKK'lının Cesedi Arazide Bulundu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Lice'de PKK'lının Cesedi Arazide Bulundu - Son Dakika


Son Dakika

İtalyan teknik direktör Marcello Lippi, kariyerini sonlandırdı Adidas, koronavirüs döneminde değer kaybı yaşayan Reebok'ı satacak 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş 150 kişiyi koronaya kurban veren kentimizde tedbirlere uyulmaması korkutuyor Kızı Şeyma'yı öldüren babaya, ağırlaştırılmış müebbet 11 yaşındaki kız çocuğu, kendisine cinsel istismarda bulunan kişi serbest kalınca canına kıydı İzmir'de yolun ortasında kadını döven şahsa kimse müdahale etmedi! Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!